Helikopterden bambaşka araçla ulaşım olmayan yaylaya motosikletleriyle çıktılar

Helikopterden ayrıksı araçla erişim olmayan yaylaya motosikletleriyle çıktılar

ERZİNCAN – Erzincan’da bir kadro motor tutkunu bir umde imza atarak henüz geçmiş tek gidilmemiş yaylaya motosikletleriyle gittiler. Yaylada ki vatandaşlar ise gördükleri görünüş karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyerek “helikopter geldi zannettik” dediler.

Erzincan’birlikte motor tutkunu tıpkısı kadro adrenalin yoğun bire bir gün geçirdi. Günün önceki ışıklarıyla motosikletleriyle gelişigüzel yola koyulan 4 şahsiyet kadro unutulmaz aynı dönüş yaşadı. Erzincan Enduro Motosiklet Grubu üyeleri, elan önceki helikopter hariç tek benzeri aracın gitmediği Munzur Dağları’nda ki kök sularından oluşan dere ve akarsularıyla, müvellidülhumuza deposu olan akman havası ve nebat örtüsüyle ilgi calip Merk Yaylası’na akla yatkın yola koyuldu. Kısaca 2 bin 500 rakımda kâin yaylaya mevsimsel namına giden ve hayvanlarını otlatan vatandaşlar bölgeye atlar ve eşeklerle giderken karşılarında motosikletleri görünce, “Helikopter birlikte gelmez buraya siz lacerem geldiniz” diye şaşkınlıklarını ifade ettiler.

“Siz nasıl gelebildiniz buraya? Ben helikopter geldi sandım” diyen yaylada ki kadın ise motosikletlilere çadırın süresince ayran izzetüikram etti. İç ısıtan manzaraların yaşandığı yaylada hayvanlarını yaz aylarında otlatmaya çıkaran vatandaşlar çağrılmadan gelen motosikletli misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını tabir ederken, motor tutkunu ve benzeri zamanda yaşananları anbean kask kamerasına kaydeden Canser Atila ise, “Uca Dağhan Emre, ben, 4 sevimli yola koyulduk. Zorlu parkurda iki sevimli izansız döndü amma biz bitmeme ettik. Yaylanın varlığından bu yana atlama beygiri ve eşeklerle erişim sağlayan yaylacılar hem sevindiler hem haddinden fazla şaşırdılar. Merk yaylasında Zeynep teyzenin çadırına konuk olup ayranından içtik. Ardından yaylanın üzerine, kar sularıyla oluşan yeşil göle çıkıp oraya de motorla sâdır geçmiş eşhas olduk” diyerek konuştu.Share: