HKTM halka yer oluyor!

Güzel mühendislik firmalarından Hidropar Cereyan Arama Teknolojileri Merkezi (HKTM), A1 Capital liderliğinde yatırımcılarıyla buluşuyor. Halka arzda; 12 milyon TL saymaca altın payın 10 milyon TL’lik kısmı anamal artırımı oluştururken, 2 milyon TL’lik kısmını ise kuma satışı oluşturacak. Halka arza akmak talip yatırımcılar HKTM kodu üzerinden talepte bulunabilecek. HKTM bölüt arzında nasip fiyatı 11,00 TL olurken, şirketin yer sonrası halka vuzuh oranı ise yüzde 34,29 olacak. Halka arzda; sınırlı içi bireysel yatırımcılara yüzdelik 47, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzdelik 50 ve şirket çalışanlarına yüzdelik 3 tahsisat yapılacak. 

HKTM, halka arzdan elde edeceği geliri, ilkin istihsal tesisi yatırımı ve eskimemiş şirketlerin satın alınması tevessül etmek için değişik alanlarda kullanacak. Müşareket, elde edilen gelirin; yüzde 25’kayınbirader kullanılmamış istihsal tesisi yatırımının finansmanında, yüzdelik 25’kayınbirader yeni şirket satın almasında, yüzdelik 30’unu işletme sermayesinin finansmanında ve idraksiz artan yüzde 20’sini üstelik mali takanak ödemelerinde kullanmayı planlıyor.

“Halka yer sürecimizle alay malay geleceğe elan emin adımlarla yürüyeceğiz”

Bölüt yeryüzü süreciyle ilişik açıklamalarda mevcut HKTM Umumi Müdürü İlham Çelebi, “Kurulduğumuz 1998 yılından bu yana mühendislik ile sanatın, sanayi ile doğanın, üretimevi ile çevrenin, uygulayım bilimi ile hayatın entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. İyi mühendislik mottosuyla çıktığımız yolda eskimemiş ayrımsız eşiği henüz tecavüz etmek üzereyiz. Bölüt sunu sürecimizle gelişigüzel geleceğe henüz tehlikesiz adımlarla yürüyeceğiz. Yatırımcılarımızdan aldığımız yiğitlik ve kendilerine alın duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle HKTM markasını geleceğe umutla taşıyacağız. Bu bağlamda, bölüt yeryüzü sürecinin hem şirketimize hem yatırımcılarımıza hem birlikte sermaye piyasamıza kalburüstü olmasını irade ediyorum.” dedi. 

1998 yılında kurulan mühendislik firması HKTM, hareket arama teknolojilerine ihtiyaç duyulan az daha parçalanmamış sektörlerle çeşitli hisse senedi birlikleri yürütüyor. Şirket, temel faaliyetlerini “Mekanik Özişler & Robotik” ve “Hidromekanik Sistemler” olmak üzere iki farklı bölümde sürdürüyor.

10-12 Ağustos tarihleri arasında, 11,00 TL’den temenni toplanacak olan HKTM bölüt arzına, HKTM koduyla A1 Capital web platformu ve kıpırdak uygulaması başta kalkmak için konsorsiyuma katılım sağlayan eksiksiz envestisman kuruluşları aracılığıyla katılınabilecek.

SPK’dan iki şirketin halka arzına izin bundan sonra

Share: