Hürriyetperver Terbiye-Sen Giresun Şube Başkanı Akdağ’dan Meral Akşener’e Çiçek Veren Öğretmenin Çımbar Edilmesine Tepki: “Öğrencileri Miting Alanına…

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Hürriyetperver Terbiye-Sen Giresun Ofis Başkanı Tekin Akdağ, İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener’e çiçek verdiği gerekçesiyle sarıklı Mustafa Dizdar’ın sürgün edilmesine reaksiyon göstererek “Siyasal tıpkısı şahsiyete çiçek vermek siyasa boşaltmak mıdır? Siyasileri Piraziz ilçe sınırında karşılamaya gidenler, okuldaki öğrencileri miting alanlarına götürenler, öğretmenlere ve memurlara siyasi parti mitingine katılmaları üzere yazı gönderenler ve bu mitinglere katılanlar siyasal parti faaliyetine katılmış oluyorlar mı?” dedi.

Hürriyetperver Yetişek-Sen Giresun Ofis Başkanı Uğurlu Akdağ, Meral Akşener’e çiçek verdiği amacıyla Piraziz ilçesinden Güce ilçesine filiz edilen hoca Mustafa Dizdar ile ilişik izah yaptı. Akdağ, şunları söyledi:

“Bağımsız Milletvekili ve eleştirel düşünceyi özümsemiş, haddinden fazla sesliliğe saygıyı garanti altına düz, ‘fikri hür, vicdanı bağımsız milletvekili, irfanı bağımsız’ anlayışla bağımsız milletvekili ekmek faaliyetleri yapmayı zorunlu ve vazgeçilmez bir unsur olarak akseptans fail Hürriyetperver Eğitim Bilimi Sen, haksızlığa hukuksuzluğa uğrayan üyelerinin, etiket, cinslik siyasi görüşüne bakmaksızın zaman ve imdi de yanında durmaya devam edecektir.

“ADALETİN TERAZİSİ BOZULMUŞTUR”

Bugün adaletin terazisini bozulmuştur. Piraziz Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi Öğretmeni bir zamanda sendikamız üyesi Mustafa Dizdar bize göre suç olmayan ancak Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Terbiye Müdürü’hangi göre yanlışlık sevgili bire bir davranıştan âlem iki sefer cezalandırılmıştır. Bu cezanın peş niyetli olduğunu düşünüyoruz. Mustafa Dizdar öğretmenimiz yaşıt kişiliği, çalışkanlığıyla okulunda yüzü sıcak muazzez ayrımsız şahsiyettir. Dosyasında bu zamana büyüklüğünde almış olduğu benzeri cezası de yoktur. Öğretmenimiz benzeri zamanda 2009 yılından 2021 yılına büyüklüğünde 14 projede düz almıştır. 2014 yılından başlayarak 86 ileri girişimci (imalat), 34 geleneksel müteşebbis (imalat dışı) esnaflara yönelik proje yazılarak onaylanmıştır. Bu projelerden 21 tanesi mahdut fındık işleme tesislerine aittir.

“BAŞARILARLA MAHMUL BİR EĞİTİMCİDİR”

Mustafa Dizdar 20 Orak Ayı 2022 tarihinde ilimizi ziyaret fail Sayın Meral Akşener’i Bulancak ilçesinde esnaf ziyareti yaparken görmüş, o esnada kendisine bir bent çiçek vermiştir. Tıpkı ilişki çiçekten mi, Mustafa Dizdar öğretmenden mi evet birlikte sayın Meral Akşener’den mi huzursuz oldu birileri adsız. Ancak ayrımsız asıl var kim bu hastalık duyanlar Mustafa Dizdar karşı tezce bire bir sormaca açıp kendisini benzeri yol değil iki defa cezalandırmışlardır. Geçmiş aylık antant cezası verirler bu yetmez bire bir birlikte görev yeri değişikliği cezası vererek 70 km uzaklıktaki Güce ilçemize atamasını yaparlar. Yani çımbar ederler. Deminden bunu yapanlara bazı sorularımız olacak;

1-Çiçek yöneltmek hangi zamandan beri yanlışlık sayılmaya başlandı?

2-Sayın Meral Akşener, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre başı yerde birisi midir ki kendisine çiçek atfetmek cürüm sayılıyor?

3-Siyasi bire bir şahsiyete çiçek yüklemek siyaset açmak mıdır? Eğer o hâlde Giresun ilinde görev işleyen başta Milli Terbiye Müdürlüğü yöneticileri, bazen ilçe milli eğitim müdürleri olmak üzere çoğu meslek müdürü, müdür muavini ve hoca bu suçu işlemişler midir?

4-Siyasileri Piraziz kaza sınırında karşılamaya gidenler, okuldaki öğrencileri miting alanlarına götürenler, öğretmenlere ve memurlara siyasi parti mitingine katılmaları üzere yazı gönderenler ve bu mitinglere katılanlar siyasi parti faaliyetine katılmış oluyorlar mı? Bu cezayı verenlerin bunlar için neler yaptığını haddinden fazla alçalma ediyoruz.

“MUSTAFA DİZDAR’A VERDİĞİNİZ CEZALARI UNUTMAYIN!”

Hürriyetçi Yetişek Sen’in yetki ve faaliyetlerinden birisi de ‘Kamu görevlilerine grev ve siyaseti zecrî düzenlemeleri sona erdirecek çalışmalar yapmayı amaçlar. Fakat tek siyasi parti ve kuruluşla uzvi ilişkiye girmez’ şeklindedir. Bize göre ayrımsız siyasal parti liderine çiçek vermek yanlışlık değildir. daha çok rastgele siyasi parti liderine evet da siyasetçiye çiçek ödeme, foto istifa gibi davranışlarda kâin amme görevlileri de ayrımsız suç işlemiş olmayacaklardır. Bu kadar tıpkısı durumla karşılaşacak olan eğitim bilimi çalışanlarının birlikte olacağımızı açıklamak istiyorum. Antrparantez Giresun ilinde hangi yöneticilerin yöntem yaptığı herkesçe bilinmektedir. Sayın Mustafa Dizdar’ a vermiş olduğunuz bu cezalar unutmayın bundan sonra emsal alınacak tıpkısı ölçüt olacaktır. Sayın Mustafa Dizdar’ a temas türlü türel desteği vererek birlikte olduğumuzun bilinmesini isteriz. Adalete olan güvenimiz tamdır. Hak er ya da geç tecelli edecektir.”

Share: