Hususi ameliyat polisleri Erzincan’dan Suriye’ye uğurlandı

Hazar Pınarı Harekatında fariza yapacak 9 hususi harekat polisi planlı törenle Erzincan’dan Suriye’ye uğurlandı.

Erzincan kent merkezinde kâin Hususi Harekat Büro Müdürlüğü’nde gerçekleşen törene İl Itimat Müdürü Kenan Kurt ile özel harekat polislerinin aileleri katıldı.

Törende konuşan İl Itimat Müdürü Kenan Kurt, “Bugün İl Inanma Müdürlüğümüz, özel harekat personelinden Hazar Pınarı Harekatı bölgesine göndereceğimiz alp say arkadaşlarımızı dualarla teşyi etmek üzere tıpkısı aradayız. Rabbim yollarını kilitsiz küreksiz etsin ayaklarına taş değdirmesin. sağ selamet gitsinler ve esasen sağ salim gelip, çocuklarına kavuşsunlar diye niteleyerek dualarla onları teşyi etmek için tıpkı aradayız” dedi.

“Kahramanlarımızın yolları çıplak olsun”

Konuşmasının devamında Aldanmaz, “Göndereceğimiz rüfeka inşallah o bölgede huzurun ve güvenliğin sağlanmasında çok koskocaman görevler üstlenecekler ve inşallah gine sağ selamet çocuklarına ve ailelerine dönecekler. Bizim duamız bizim temennimiz budur. İnşallah, Rabbim yollarını belirgin etsin. Rabbim onları muzaffer kılsın. Ailelerine dahi dualarla ve sabırla beklemelerini temenni ediyorum. Hepinize ilişik ve saygılarımı sunuyorum. Yolunuz bahtınız ayan olsun” dedi.

Törenin böylelikle İl Itimat Müdürü Kenan Kurt ile çalışma arkadaşları ve aileleri ile vedalaşan polis güçleri özel harekat timleri, sirenler eşliğinde uğurlandı. – ERZİNCAN

Share: