İç Anadolu’daki KYK yurtlarında deprem tatbikatı yapıldı

Yozgat, Nevşehir, Kırıkkale, Niğde ve Sivas’ta Gençlik ve Spor Bakanlığına ilişkin mektepli yurtlarında “deprem hatıra ve boşaltma tatbikatı” gerçekleştirildi.

Yozgat’ta Cahillik ve Spor Bakanlığına sınırlanmış 18 mektepli yurdunda düzenlenen hareket tatbikatında siren sesiyle “çök-künde- tutun” yöntemi uygulandı, binalar tahliye edildi.

Yozgat Kız Mektepli Yurdunda yapılan tatbikata katılan Vali Saf Polat, gazetecilere, Türkiye’nin yer sarsıntısı bölgesinde vadi aldığını belirterek, “Hareket afetini yaşıyoruz, yaşayacağız. Bunun amacıyla İçişleri Bakanlığımız, 2022 yılını facia manevra yılı zar etti. Geçtiğimiz sene eğitim yılıydı. Yozgat’ta ve ülkemizin temas durumunda bile eğitimler verildi. Bu sene üstelik bu eğitimleri sahaya yansımasını tatbikatlarla göreceğiz. Bugün18 binamızda 372 personelimiz ve 7 bin 820 mektepli kardeşimizin katılımı ile tıpkı manevra yaptık.” dedi.

Ilbay Polat, manevra sonrası mahdut yemekhanesinde öğrencilerle kardeş kardeş etti.

Tatbikata Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Bitirmiş Komutanı Albay Halil Başer, AFAD Müdürü Halil İbrahim İbiş, Toyluk ve Spor İl Müdürü Rasim Bembeyaz üstelik katıldı.

Share: