İç Anadolu’dan zelzele bölgelerine yardımlar sürüyor

Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Niğde’den, “asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere müzaheret malzemesi gönderilmeye devam ediliyor.

Depremin ilk günü Kahramanmaraş’a giden Hayrat İnsani Müzaheret Derneği Sivas Temsilciliğinden 12 sevimli, bugüne büyüklüğünde 3 vasıta ile hem kontrol kurtarma hem dahi insani yardım çalışmalarına destek verdi.

Bağışçılardan gelen 10 tır gıda, kışlık giysi, battaniye ve ana ihtiyaçlar ise Kahramanmaraş dalan, Afşin ve Elbistan ilçelerindeki depremzedelere ulaştırıldı.

Memur-Sen İl Temsilciliği üstelik üyeleri arasında yardım kampanyası düzenledi. Bu çerçevede toplanan giysi, merhem ve besin malzemelerinin yüklendiği 3 tır, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay’a gönderildi.

Yozgat

Yozgat’ın ilçelerinde zelzele bölgelerine yardımlar sürerken, Sorgun ilçesinde aynı termal otel sahibi, 50 apart dairesini sarsıntı bölgesinden gelen ailelere 2 ay süresince ücretsiz tahsis etti.

Kırşehir

Kırşehir’da Ankara esmer yolunun Ortaköy kavşağındaki polis güçleri noktasında, Fatma Yenmiş Mermer Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi aracılığıyla sarsıntı bölgesinden ayrıksı illere geçiş eden depremzede vatandaşlara çorba izaz ediliyor. Burada açılan stantta vatandaşlar, atkı, çizik, akarsu, kâr suyu, kek, düğürcük gibi malzemeleri de realizasyon edebiliyor.

Öte yandan, zelzele bölgesinden gelerek kentte mihman edilen depremzede aileler ve çocuklarına, Kırşehir Delalet Araştırı Merkezi öncülüğünde rehberlik ve ruh bilimsel danışman öğretmenleri yoluyla destek sağlanıyor.

Niğde

Niğde İl Sağlık Müdürlüğünce 112 Müstacel Afiyet Merkezi ile UMKE’den oluşan 54 personel ve gönüllü, deprem bölgesine gönderildi.

Share: