Iğdır’daki Sodyum Klorür Sağaltım Merkezi hafta sonu bandaj görüyor

Iğdır’birlikte kâin Sodyum Klorür Tedavi Merkezi’nde, hafta sonları ziyaretçi hareketliliği artıyor.

Tuzluca ilçesinde bulunan Sodyum Klorür Dağı’nın içindeki mağaralara yapılan Sodyum Klorür Terapi Merkezi, evcil ve yabancı turistlerin yol uğrağı noktası olmaya bitmeme ediyor.

Henüz bire bir yılını doldurmayan ve aranjman etapları bitmeme fail mağaralar, açıldığı günden bugüne kadar 100 binin üzerinde ziyaretçiyi çekti.

Özellikle hafta sonlarında Iğdır’ın yanında Kars, Dert, Erzurum, Van ve Ardahan gibi çevre illerden ziyaretçilerin geldiği mağaralar, bölgenin sunu ağır turizm alanlarından biri yerine ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ziyaretçilerden Ahmet Özdemir, AA muhabirine, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine geldiği mağarayı, anlatıldığından henüz güzel bulduğunu söyledi.

Dağın süresince böyle tıpkı yapının bulunmasının şaşırtıcı olduğunu anlatan Özdemir, “Hayatımda görmem gereken tıpkısı düz olduğunu buraya gelince anladım. Çokça sunturlu bire bir düz, herkese görmesini referans ederim. Galerilerin oluşması, her yerin sodyum klorür olması, yürüdüğümüz yolun bile tuzdan oluşması beni haddinden fazla etkiledi, çokça beğendim. Arkadaşlarıma birlikte önereceğim, kesin görülmesi müstelzim tıpkı saha.” dedi.

Share: