İl Milli Eğitim Müdürü Cenup, matbuat mensuplarıyla ayrımsız araya geldi

İl Milli Terbiye Müdürü Rahmi Güney, basın mensuplarıyla Bayburt Öğretmenevinde planlı kahvaltıda buluşarak muarefe toplantısı gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Cenup ile Basın ve Halkla İlişkiler Ofis Müdürü Mürtefi Aktaş’ın yanı sıra Yazıhane Müdürlerinden Muammer Parıltı, Ramazan Demir ve Cuma Anne, matbuat mensuplarından Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Uğur Okutmuş ve basın mensupları planlı toplantıda aynı araya geldi.

Öğretmenevindeki kahvaltının arkası sıra başlayan toplantıda matbuat mensuplarına Milli Terbiye Bakanlığı projeleri, millî projeler ve yeni yetişek tedrisat yılında öğrencilerin akademik başarısını artırma hedefiyle gelişigüzel toplumsal ve kültürel gelişimlerine üstelik katkı sunmak için diyar bazında planlanan ve uygulanmaya başlanan projeler tanıtıldı.

İl Milli Yetişek Müdürü Güney, tanışıklık ve tanıtım buluşmasında şu ifadelere kayran verdi: “Basının gücünü kimesne yadsıyamaz. Bu anlamda yaptığınız işi haddinden fazla eşsiz buluyorum. Biliyorsunuz kim Milli Terbiye Müdürlüğü bünyesinde güdük bire bir zaman öncesinde bire bir öncü değişimi oldu. Daha ilk fariza fail arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkürname ederim. Biz dahi devraldığımız bayrağı müstahak olduğu yerlere taşıyacağız. On ilkokul bin öğrencinin geleceği ve hayatı üzere gösterişli kararlar ahzetmek durumundayız. ‘Bir insanı yaşatmak tam insanları yaşatmak gibidir.’ felsefesiyle cereyan ediyoruz. Şişman bir sorumluluğun altındayız. Bu sorumluğu üstelik gerçekten hesabına getirme gayretindeyiz. Ortaklaşa yapılan işlerin, takım halinde yapılan çalışmaların yarayışlı olacağını düşünüyoruz. Sizler bile bu takımın aynı parçasısınız. Zira sahnelenmek, tanınmak, yapılan manalı çalışmaları takdim etmek zorundayız. Bu dahi ancak basın eliyle oluyor. İnşallah gelişigüzel güzelce işler yapacağız. 21 Teşrinievvel Dünya Gazeteciler Günü’nüzü şimdiden kutluyorum.” dedi.

2022 LGS ve YKS değerlendirmelerinin arkası sıra kolları sıvayan İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, farklı kesimlerle toplantı yaparak nekais ve yıpranmamış efkâr üstünde yoğunlaşarak yıpranmamış eğitim talim yılında uygulanacak projelerle eğitimdeki başarı çıtasını artırmayı amaçlıyor. – BAYBURT

Share: