Ilbay Aksoy, depremzede aileler ile görüştü

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Adıyaman’da depreme maruz küsurat vatandaşlar Işıklı’de misafir edilmeye başlanırken, Işıklı Valisi Hüseyin Aksoy, Afetzede Karşılama Merkezi’ni müzakere ederek depremzede aileler ile görüştü.

Kahramanmaraş Depremi’nin yaraları sarılmaya çalışılırken, Münevver’bile konuk edilecek olan Adıyamanlı depremzedelerin evvel kafilesi Görgülü’a geldi. Aydın Valiliği koordinesinde hesaplı icraat çerçevesinde, depremzede vatandaşlar Okumuş’de bulunan değişik yurtlarda ve amme kurumlarının misafirhanelerinde konaklayacak. Aydınlık’ın format ilçesi Efeler’de mevcut Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda kayıtları yapılan depremzedeler henüz bilahare konaklayacakları bölgelere atıf edilirken, Ziyalı Valisi Hüseyin Aksoy üstelik Afetzede Karşılama Merkezi’ni görüşme ederek depremzede aileler ile görüştü. Depremzedelere ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Ilbay Aksoy, misafirler ile görüştükten bilahare yetkililerden bilgelik aldı.

Konu ile ait Görgülü Valiliği’nden yapılan açıklamada “Valimiz Hüseyin Aksoy, hareket yaşanan bölgeden ilimize gelen vatandaşlarımız için mihman kabul noktası olan, Atatürk Spor Salonu’nu ziyaret etti. Sayın Valimiz, gelen misafirlerle görüştü, esbak olsun dileklerinde bulundu ve icraat hakkında yetkililerden bilgi aldı” ifadelerine vadi verildi. – AYDIN

Share: