Ilbay Taşbilek, İslami Tesanüt Oyunları’nda altın madalya kazanan Azizoğlu’nu makamında kabul etti

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Konya’da yapılan İslami El Birliği Oyunlarında değerli madalya kazanan Dünya üçüncüsü Kick Yumruk Oyunu sporcusu Feyzanur Azizoğlu’nu makamında kabul ederek, tebrik kartı etti.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda Kick Yumruk Oyunu’ta altın madalya kazanarak şişman ayrımsız başarıya imza atan Kelkitli milli sporcu Feyzanur Azizoğlu’nu makamında kabul etti. Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Derviş Atalay, Kelkit Osmanlı Bilgisizlik ve Spor Kulübü Başkanı Osman Nas’ın da katıldığı programda Ilbay Taşbilek, sporcuya ve antrenörüne ödüllerini arz etti. Azizoğlu’nun Konya’dahi gösterdiği başarının Gümüşhanelilerin göğsünü kabarttığını dile getiren Vali Taşbilek, milli sporcuyu kutlama etti.

Kelkitli milli sporcu Feyzanur Azizoğlu’ndan Olimpiyat ve Dünya şampiyonluğu dahi beklediklerini dile getiren Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “Feyzanur Azizoğlu kızımızı, Kelkit’imizin, Gümüşhane’mizin zer evladını tekrar kutlama ediyoruz. Muvaffakiyetli spor hayatını en üst Konya’daki İslam Olimpiyatları’nda da şampiyonlukla taçlandırdı. Elan evvel Türkiye Şampiyonluğu, Avrupa dereceleri ve Dünya üçüncülüğü olan evladımız Konya’da üstelik hepimizin göğsünü kabarttı. Ego kendisini, ailesini ve ona emek veren kızıl antrenörlerimiz kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Allah yolunu bahtını küşade etsin. İnşallah acun ve olimpiyat şampiyonluklarını de kızımızdan nasipse bekliyoruz. İnşallah üstüne koyarak ülkemizi, milli formamızı ve bayrağımızı en son düzeyde oyun edeceğine inancımız zevalsiz” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: