İlk müdahalesi Trakya Üniversitesi hekimlerince yapılan afetzedelerin tedavisi Edirne’de sürüyor

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Elbistan’birlikte afiyet hizmeti veren Trakya Üniversitesi (TÜ) Tababet Fakültesi hekimlerinin ivedi cerrahi müdahalelerini gerçekleştirdiği 3 hastanın tedavisine Edirne’de devam ediliyor.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, Elbistan Devlet Hastanesinde fariza fail TÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Vukuf Dalı hekimleri tarafından acil cerrahi müdahaleleri tamamlanan 3 pestil, 112 ekipleri aracılığıyla Edirne’ye getirildi.

Depremde havsala kemiği ve bacakkalemi kırıkları ile aza kaybı olan hastaların tedavisi, Ortopedi ve Travmatoloji Anne Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çokluk Çopuroğlu liderliğindeki grup tarafından yürütülüyor.

Gerekli operasyonların yapıldığı depremzedelerin sağlık durumlarının gani olduğu belirtildi. Hastanede hareket bölgesinden, ortopedi ve sarsıntı bilimi kliniğine öz isteğiyle gelen ve tedavi altına alınan bambaşka hastalar da tedavi görüyor.

Ortopedi ve Travmatoloji Asıl Veri Dalı hekimlerinin Elbistan’da enkazdan kurtarılan 147 yaralıya engelleme ettiği belirtildi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, hastanede tedavileri süren afetzedeleri musahabe ederek afiyet durumları için vukuf aldı.

Deprem bölgesinde kayran alan hastanelerde ve sahada fariza kayran Trakya Üniversitesi hekimleri ve kamu esenlik çalışanlarına özverileri zımnında teşekkürname fail Tabakoğlu, otama gören depremzedelerin ihtiyaçlarının belirlenerek giderilmesi üstüne üstelik müstelzim desteği verdiklerini tabir etti.

Share: