İlkadım Halk Oyunları Ekibi şampiyona amacında

Samsun İlkadım Belediyesi Ahali Oyunları ekibi, Bayburt’ta yapılacak olan Türkiye El Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda sükse fethetmek için yola çıktı.

Türkiye Ahali Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, 15-17 Kasım’üstelik Bayburt’ta düzenlenecek. Şampiyonluk, “geleneksel düzenlemeli” ve “geleneksel düzenlemesiz” görünmek amacıyla iki kategoride yapılacak. Cemi hazırlıklarını mütemmim İlkadım Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Iranlı Tekkesi Firez ve Kardeşçe Evi’nden İlkadım Uray Başkan Yardımcıları Mübarek Mırık ve Yaşar Kutbay ile aileleri eliyle geçici edildi.

“Gençlerimizi şartsız seviyoruz”

“Geleceğimiz olan çocuklarımızı koşulsuz seviyoruz. Onların gelişigüzel zaman yanlarındayız” diyen İlkadım Belediye Reisi Necattin Demirtaş, “Folklor; bizi biz fail, duygularımızı, düşüncelerimizi, kültürümüzü, sosyal hayatımızı yansıtan mefret aynı ense. Pandemiye karşın haddinden fazla çalışarak muvaffakiyet gösteren canan gençlerimizi alkışlıyorum. Bu tür aktiviteler, çocuklarımızın fiziksel ve zihnî gelişimi ve sosyalleşmeleri açısından yetişkin. Çocuklarımızın başarmaları ve sonuç almaları bile kocaman. Onların yüzleri güldükçe bizler dahi mutlu oluyor ve alım duyuyoruz. Bütün çocuklarımıza, gençlerimize başarılar diliyorum. Sporun ve sporcunun rastgele zaman yanındayız” dedi. – SAMSUN

Share: