İnleme sesi cinsî taciz sayıldı! Kız kardeşlere saldıran isim için 11 yıl 9 taban kadar mapus istendi

18 Orak Ayı 2021’de kent merkezinde Fakirlik A. ile Aydın A., iddiaya bakarak, özel el otobüsünde önlerindeki koltukta oturan Şeyma Bozkurt ile kardeşi Büşra Safi’a aday tacizde bulundu. 2 ahi aksülamel gösterince, şüpheliler taşlama etti.

TACİZDEN SONRADAN SALDIRDI

Şeyma Bozkurt, yaşananları el telefonu ile kaydetmeye başladı. Bu tam Ihtiyaç A., 2 kardeşe saldırarak, telefonu ahzetmek istedi. Sâdır çatışma, çoban ve sair yolcuların müdahalesi ile sona erdi. 2 şüpheli, ihbarla mevrut polis ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelilerden tutuklanan Ademiyet A. tıpkısı müddet sonra tahliye edildi.

“İNLEME SESİ ÇIKARDI”

Olay ile ilişkin Kahramanmaraş Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca anket başlatıldı. Bu kapsamda ifadesi alınan Şeyma Bozkurt, Ihtiyaç A.’nın namına ve kardeşine taşlama ettiğini belirterek, “Taşlama yazar, sızlanma sesi çıkardı. Daha bilahare eliyle çenemi tutup, göğsümden itekledi” dedi. Büşra Kılıklı dahi ablası ile ayrımsız ifadeyi verdi. 3 görgü tanığı ise Yoksulluk A.’nın kız kardeşlere hakaret ve küfrettiğini, sızlanma sesi çıkardığını ve ‘Bekleyin, göreceksiniz’ diye niteleyerek yıldırma ettiğini söyledi. Almanya ve Türkiye’de 18 suç kaydı bulunan, bu nedenle Almanya’dan sınır ötesi edildiği ortaya sâdır Gıyap A. ise hakkındaki iddiaları reddetti. Diğer nahoş Vazıh A. üzerine, olaydan sonralari yaşamını yitirdiği için takipsizlik kararı verildi.

İNLEME SESİ CİNSEL TACİZ SAYILDI

Soruşturmayı bütünleyen müddeiumumi, tutuklanmadan maznun Kesat A.’nın sızlanma şeklinde sesler çıkarıp, kardeşlere tensel amaçla taciz ettiğini, yıldırma ve hakarette bulunduğunu belirterek, ‘eşeysel taciz’, ‘taşlama’, ‘yıldırma’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından mecmu 11 sene 9 ay dam cezası istedi. Hazırlanan iddianame, 1’inci Temel Ukubet Mahkemesi’nde kabul edildi. Maznun Fıkdan A., önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkma.Share: