İşinden atık işçi, Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüyor

İşinden atık iştirakçi, Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüyor

TEKİRDAĞ – Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ndeki işinden atık iştirakçi, bir tane başına eylem başlatarak Tekirdağ’dan Ankara’ya yürümeye başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesindeki işinden edilen işçi, ‘Doğruluk arayanların hakkını ahzetmek amacıyla geliyorum’ mukayyet yağız delme giyerek tek başına belediyenin önünde eylem yaptı. Uray uğrunda tıpkısı matbuat açıklaması de eden Numan Büyükhan, haksızcasına işten atıldığını anlatım ederek, Ankara’ya adalet aramaya gideceğini söyledi. Basın açıklamasından bilahare yakınlarıyla vedalaşan Büyükhan, Tekirdağ’dan Ankara’ya akla yatkın yola çıktı.

Numan Büyükhan yaptığı açıklamada, “2011 yılından 2023’ün ilk gününe büyüklüğünde işimi özveri ve bağlılaşım ile yaptım. Ne aynı ahlaksızlığım hangi ayrımsız hırsızlığım nede aksiyon disiplinine uymaz akıntı etmedim. Çorlu belediyesine bağlıyken veca, Büyükşehir Belediyesinde çalıştığımız dönüş ince ağrı sahibi olduk. Lan mademki ince ağrı oldun. Hastalık 12 yıl bekledin derseniz. Bütün ekip, bilcümle şartların düzeleceği yönünden sözler verildi. Bizler sözün sıdk olduğunu benimseyen bire bir toplumuz. Toplumumuzdaki karşılığı tamda budur. Ödenmek istenmeyen tediyeler, verilmeyen zamlar ve en son vezneci promosyonları. Üste yerli basında bile meydan aldı. Banka promosyonlarında büyük hastalıklı. 21 trilyon para kaybolma. Ego hakkımızı istedim. Bunu faziletli sesle haykırdım. Bu haberler doğruysa bizim emeğimizi, hakkımızı kim gasp etti. Adalet ünsiyet hak diyenler ekmeği tencerenin dibine öylemi sürüyorlar ve utanmadan birde helallik istiyorlar dokunaklı ağı yasak olsun. Bu haberleri güya popülist bire bir belediyede çalıştığım üzere okurken utandım. Konusunda üstüne gittim ve kendilerine yakışanı yaptılar” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Eder Albayrak ise namzet açıklamada bulunarak, “Büyükşehir belediyemiz bünyesinde haddinden fazla sayıda çalışanımız var. Tığ kimseyi haksız yere işinden etmemişizdir. Eğer haksızlık olduğunu tez ediyorsa yasalar kategorik, mahkemeler orada bilcümle yasal haklarını kullanabilir” ifadelerini kullandı.

Share: