İşinden atık iştirakçi, Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesindeki işinden atılan işçi, tek başına eylem başlatarak Tekirdağ’dan Ankara’ya yürümeye başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesindeki işinden edilen iştirakçi, ‘Adalet arayanların hakkını ahzetmek amacıyla geliyorum’ bağlanmış yağız perforaj giyerek bir tane başına belediyenin önünde eylem yaptı. Belediye önünde bir matbuat açıklaması de eden Numan Büyükhan, haksızca işten atıldığını anlatım ederek, Ankara’ya türe aramaya gideceğini söyledi. Basın açıklamasından sonra yakınlarıyla vedalaşan Büyükhan, Tekirdağ’dan Ankara’ya doğru yola çıktı.

Numan Büyükhan yaptığı açıklamada, “2011 yılından 2023’ün önceki gününe kadar işimi fedakârlık ve bağıntı ile yaptım. Ne bire bir ahlaksızlığım ne ayrımsız hırsızlığım nede aksiyon disiplinine muhalif debi etmedim. Çorlu belediyesine bağlıyken ağrı, Büyükşehir Belediyesinde çalıştığımız periyot ince ağrı sahibi olduk. Ulan madem verem oldun. Sebep 12 yıl bekledin derseniz. Hep ekip, bütün şartların düzeleceği yönünden sözler verildi. Bizler sözün harbilik olduğunu hazımlı bir toplumuz. Toplumumuzdaki karşılığı tamda budur. Ödenmek istenmeyen tediyeler, verilmeyen zamlar ve en son vezneci promosyonları. Hassaten domestik basında üstelik saha aldı. Vezneci promosyonlarında balaban vurgun. 21 trilyon para kaybolma. Ego hakkımızı istedim. Bunu faziletli sesle haykırdım. Bu duyum doğruysa bizim emeğimizi, hakkımızı kim gasp etti. Türe hukuk türe diyenler ekmeği tencerenin dibine öylemi sürüyorlar ve edepsizce birde helallik istiyorlar zehir zıkkım haram olsun. Bu haberleri güya popülist aynı belediyede çalıştığım üzere okurken utandım. Üzerine üstüne gittim ve kendilerine yakışanı yaptılar” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Boy Bos Albayrak ise namzet açıklamada bulunarak, “Büyükşehir belediyemiz bünyesinde çok sayıda çalışanımız var. Tığ kimseyi haksız yere işinden etmemişizdir. Şayet hükümsüzlük olduğunu sav ediyorsa yasalar bariz, mahkemeler orada tekmil yasalı haklarını kullanabilir” ifadelerini kullandı. – TEKİRDAĞ

Share: