Isparta’da ağırlanan depremzede sayısı 4 bine ulaştı

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra bölgeden tahliye edilen kısaca 4 bin depremzede, Isparta’daki misafirhanelere ve yurtlara yerleştirildi.

Isparta Valiliği ve AFAD koordinesinde kente getirilen depremzedelerin ayrımsız bölümü, KYK Isparta ve Murat Hüdavendigar yurtlarında mihman ediliyor.

Isparta Valisi Münevver Baruş, yaptığı açıklamada, misafirlerin şen etmesi üzere gereken tamlık çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’dan gelenlerin uyumlu tıpkı şekilde odalarına yerleştirildiğini, mukteza ihtiyaçlarının odalarına bırakıldığını ve 3 kat yemeklerinin sağlandığını anlatan Baruş, Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğünün organizesinde ihtiyaçların giderilmesi konusunda bile temas nev yardımın yapıldığını belirtti.

Şehir içi ulaşımın ücretsiz sağlandığını nâkil Baruş, “Karı yanına yerleşen çokça sayıda misafirimiz da var. Onlarla beraber 4 bin kişiyi Isparta, mihman ediyor. Bunun önümüzdeki günlerde artacağını aritmetik ediyoruz. Bütün Ispartalılara teşekkür ediyoruz, buraya mevrut kardeşlerine sahip çıktıkları için. daha çok dahi yardıma bitmeme edelim. Kardeşlerimiz burada erinçli ve hamam tıpkı ortama kavuşana büyüklüğünde bize bayındır namevcut.” ifadelerini kullandı.

Misafirlerin durumlarından kıvançlı olduğunu ifade fail Baruş, depremzedelerin sunma adamakıllı şeklide mihman edileceklerini kaydetti.

Baruş, birlik ekiplerin birlikte fedakarca çalıştığını belirterek, bu süreçte görev kayran herkese teşekkür etti.

Share: