Isparta’da Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi caddeye verilecek

Isparta Uray Meclisi, Iri Kontak Partisi’nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı rahmetlik Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin kentteki ayrımsız caddeye verilmesi kararı aldı.

BBP İl Başkanı İsmail Demir, Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin Isparta’birlikte tıpkı ana yol, çıkmaz veya parka verilmesi yönünde talepte bulundu.

Isparta Uray Meclisinin son teşrin ayı çarpık çurpuk toplantısında 257. Cadde’nin isminin Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi yerine değiştirilmesi kararlaştırıldı.

BBP Umumi Başbuğ Yardımcısı Alaattin Çakırdoğan, MKYK Üyesi Fehmi Cenup ve İl Başkanı İsmail Çıpa ile partililer, Şehremini Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret ederek, teşekkürlerini sundu.

Şarap, ziyarette yaptığı konuşmada, Yazıcıoğlu’nun isminin kentte bire bir caddeye verilmesinin kıymetli olduğunu belirterek, “Muhsin başkanımız herkesin sevdiği, herkesin gönlünde saha edinen siyasi bire bir reis. Isparta gül diyarımız, burada bulunmaktan ufuk üstelik mutluyuz. Şehit liderimizin isminin evire çevire tıpkı hizmete verilmesinden muhit üstelik mutlu ve onurluyuz.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen dahi ömrünü devleti ve milleti için adayan rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle andığını rapor etti.

Yazıcıoğlu’nun ismini Isparta’bile yaşatmanın kendileri amacıyla tıpkısı onur olduğunu vurgulayan Başdeğirmen, şunları kaydetti:

“Devletimize büyük bakım etmiş ve ebedî uyku fail bu kişilerin isimlerini yaşatmamız bizim için üstelik çokça yetişkin benzeri ayar. Çünkü o insanlar bizlerin bugünkü bekamızın, abat ortamda yaşamımızın bildirme şişman sebeplerinden birisidir. İnşallah kabri cennet tamam. Sizlere birlikte başarılar diliyorum. Sizlerle benzeri davanın peşindeyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemize hizmet edebilmek üzere aynı saflarda bulunuyoruz, bire bir kulvarlarda koşuyoruz. Vermiş olduğunuz bu bindi için birlikte sizlere şahsım ve partim hesabına çokça teşekkür ediyorum.”

Share: