İsrailli Heyetten Komutan Yılmayan Büyükerşen’e Görüşme

İsrail’in Türkiye Maslahatgüzarı Irit Lillian ve beraberindeki yıldız bilimi, Eskişehir Büyükşehir Uray (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Ziyarette kıran bölgelerinde akman suya erişimi sağlayacak “Nuf Filtrasyon Tasfiye Üniteleri” incelendi.

İsrail Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti Maslahatgüzarı Irit Lillian, Kültür ve Kamu Diplomasisi Sorumlusu Nağme Topaloğlu ve Tutum Sorumlusu Seray Gözler, Başbuğ Büyükerşen’i ziyaret etti. Şehremaneti binası girişinde heyeti karşılayan Büyükerşen, astronomi ile gelişigüzel EBB Akarsu ve Şebeke İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) marifetiyle testleri yapılan “Nuf Filtrasyon Arıtma Cihazları”nın himmet sistemini inceledi. Kirli suyun arıtımını işleyen cihazdan sâdır akman su ile kıran bölgelerindeki yer şişman sorunlardan biri olan saf suya muvasala üzerine makro aynı çalışmaya imza atılacak.

Maslahatgüzar Lillian, Eskişehir’in kaslı, çağcıl benzeri site olduğunu belirterek, Başkan Büyükerşen’e misafirperverliği dolayısıyla teşekkür etti. Çapraz düşün alışverişinin yapıldığı musahabe, günün anısına çektirilen hatırat fotoğrafı ile sona erdi.

Share: