İstanbul’da nokta Oltan Koca’nın şehit olmasına ilgili 8 kaka adliyede

Şişli’de, çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Herif’nın, ayrımsız olayda mukavemet gösteren kişilere müdahale esnasında fenalaşıp kaldırıldığı hastanede şehit olmasına ilişik gözaltına alınan 8 şüpheli adliyeye irsal edildi.

Kuştepe Mahallesi’nde çevreye illet verdiği ihbarı bulunan bir düğünün sonlandırılması için fenomen hesabına giden polis güçleri ve bekçilere direnç gösteren 8 zanlının İstanbul Itimat Müdürlüğü Asayiş Yazıhane Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, adliyeye gönderme edildi.

Olay

Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’taki tıpkı düğünün geç saatlere büyüklüğünde sürdüğü ve çevreye rahatsızlık verdiği ihbarı üzerine görüngü namına revan polis güçleri ve bekçiler, düğündekilerin mukavemetiyle karşılaşmış, yaşanan patırtı sırasında fenalaşan nokta Oltan Insan hastaneye kaldırılmıştı.

İstanbul Inanma Müdürü Zafer Lüle Taşı, daha sonraları yasakçı Kayırıcı’nın müdahalelere karşın kurtarılamayarak martir düştüğünü açıklamıştı.

Şehit nokta Eş’nın cenazesi, esbak İl Güven Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenin peşi sıra defnedilmek amacıyla götürüldüğü memleketi Gümüşhane’de toprağa verilmişti.

Share: