İYİ Öğür Evcil Yönetimler İstişare Toplantısı yapıldı

Kayseri’birlikte İYİ Tümen Yerli Yönetimler Başkanlığınca planlı bölge istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Domestik Yönetimler Başkanı Dokuz Canlı Ergun, benzeri otelde planlı güruh öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni türlü koronavirüs (Kovid-19) salgını başlamadan geçmiş serbest kapsamlı 3 büyük evcil yönetimler çalıştayı düzenlediklerini hatırlattı.

Salgın dönemi sonrasında ise süreli olarak Türkiye’nin ciharıyek tarafında bölgesel müracaat toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Ergun, şunları kaydetti:

“Bu yıl içerisinde önceki İstanbul’da sonrasında birlikte Muğla, Adana, Çorum ve Samsun’da, çevre illerimizin dahil olduğu bölgesel danışma toplantıları tertip ettik. Bugün dahi analog aynı toplantıyı Kayseri’da akdetmek için buradayız. İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde düzenleyeceğimiz lehçe istişare toplantımıza mıntıka milletvekilimiz, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas memleket başkanlarımız, evcil yönetimlerden mesul toprak başkan yardımcılarımız ve ilçe başbuğ yardımcılarımız, iklim ve kaymakamlık belediye meclis üyelerimiz katılacaktır. Bu toplantılardan gayemiz, Türkiye’yi domestik ve millî düzeyde yönetmeye eğilimli partimizin evcil yönetimlerle ilgili politikaları ile vizyonunu zenginleştirmektir.”

Ergun, konuşmasında ekonomiye yönelik değerlendirmelerde bulunarak, “Siyasi, konuşu ve sosyal namına az daha hep rakamların doğrulama ettiği kabilinden maatteessüf ülkemiz temas alanda serencam 30-40 yılın yeryüzü tahakküm dönemi yaşamaktadır. bahis konusu zorlukları yaşamamızın temel nedeni bellidir. Bu dönemi arz kırıcı şekilde geçiriyor olmamızın nedeni amme yönetiminde yaşadığımız sistemsel aynı yöntem krizidir. Yaşadığımız sistemsel yönetim krizine ise hem partili cumhurbaşkanın sisteminin kendisi hem dahi bu sistemi kurgulayıp icra edenlerin şahsen kendileri amil olmuştur.” dedi.

Açıklamanın peşi sıra basına vabeste gerçekleştirilen toplantıya İYİ Tümen Kayseri Milletvekili Dursun Ataş de katıldı.

Share: