İYİ Parti’li Stabil Masada daha sima değerlendirmesi yapılmadı

İYİ Fırka’li Mütehammil Masada daha insanoğlu değerlendirmesi yapılmadı

İYİ Fırka Sözcüsü Kürşad Metanetli, reisicumhur adayına ilişkin 6’lı masada elan tıpkı âdem üstüne istimara yapılmadığını söyledi.

İYİ Parti Sözcüsü Kavi, umumi merkezde basın toplantısı düzenledi. Güçlü, kadına müteveccih seri mücadele noktasında arz çokça mesai fail öğür olduklarını söyledi. It Canlı, İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener’in 20 Temmuz’dahi Giresun’de yaptığı gezi sırasında kendisini karşılayarak, çiçek veren kadın öğretmene soruşturma açıldığını belirterek, Bunu yargıya taşıyacaklar. İdare mahkemesinin bu yönde yürütmeyi durduracağına inanıyoruz, varsaymak istiyoruz. Burada aynı siyasi faaliyetten bahsetmek laf etmek benzer değil. Bunu tıpkı siyasal ruh içerisinde değerlendirerek öğretmenimize hakeza aynı baş döndürücü ukubet veriliyor. Bu herkes değişikliğinin gerçekleştiği günden itibaren bu siyasallaşma bundan sonra insanımızın uygun dirim koşullarını etkileten seviyeye gelmiştir. Imdi milletimizi uyarmayı ayrımsız fariza yerine akseptans ediyoruz diye niteleyerek konuştu.

Gazetecilerin sorularını de yanıtlayan Kürşad Stabil, cumhur reisi adaylığına ilişkin soru üzerine, Bizim öncelikle ortaya koyduğumuz ve 6’lı masadaki mecmu paydaşlarımızın üstelik altına imzasını attığı madde ‘güçlendirilmiş saylav dizge’. Öncelikle bizi ortaklaştıran yegane dayanç bu sistemin değişikliğinin inşası ve buna milletimizin bayağı inanmasıdır. 6’lı masa, bu sisteme ilgili eğer aynı kanunuesasi değişikliği yapma çoğunluğu elde ederse o gün ivedilikle halkımızla paylaşacağımız maddeler değişikliğe sunulacak. Bununla ilişkin zir komisyonlar kuruldu. Nihai olarak bu dizge değişikliğini ve kat haritasını uygulayabilecek, milletimize heyecan ve kavrayış sunabilecek ve kazanabilecek bir reisicumhur adayının belirlenmesidir. Burada tığ sıradan 13’üncü cumhurbaşkanını seçtireceğimize inanıyoruz. Liderler ortada masada elan tıpkısı isim konusunda kıymetlendirme yapılmış değil dedi.

Share: