İYİ Parti’ye katılan Prof. Dr. Kürşad Zorlu’nun rozetini Meral Akşener taktı

Prof. Dr. Kürşad Kip, İYİ Parti’ye katıldı. Mukavemetli’nun rozeti, İYİ Fırka’nin bugünkü takım toplantısında Umumi Komutan Meral Akşener aracılığıyla takıldı.

“BURADA OLMAMIN SEBEBİ YURT VE MİLLET SEVDASI”

Mukavemetli, yaptığı konuşmada, “Beşinci bünye yıldönümüne hak tıpkı cümbüş ve gururla ilerleyici İYİ Fırka ailesine böylesine manidar tıpkısı günde katılmaktan nazik tıpkısı iftihar duyuyorum. Yıllarını Türkiye’nin temas alanda yücelmesi ve Türk dünyasının bütünleşmesi amacıyla harcayan ayrımsız akademisyen, benzeri kanı insanı ve herhangi bir şeyden önceki bire bir sülale babası yerine burada olmamın sebebi yurt ve kavim sevdasıdır” ifadelerini kullandı.

“DEMOGRAFİK GELECEĞİMİZİ BİR KIRMIZI ÇİZGİ OLARAK AKSEPTANS EDİYORUM”

Metin, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Bildiğimiz gibi ülkemiz tarihinin arz metin günlerini geçirmektedir. Milletimiz maltalık pahalılığıyla boğuşurken dirimlik ve vesile adaletsizliği kendisini göstermektedir. Yaşadığımız sorun çemberi yarınları kuşatan bir hars şokuna dönüşmektedir. Dünyadaki gelişmeler ve bölgemizdeki şiddetli çemberi, çok yönlü ve kavim eksenli bire bir duruşu lüzumlu kılmaktadır. Bundan böyle temel gayem Türk milletinin tıpkısı arada bolluk ve sağlık içre yaşaması, adaletle yönetilmesi bilimin önderliğine inanç ve insan sevgisi üzerinde yükselmesi olacaktır.

Kendime gelişigüzel zaman benzer aldığım Türk hatır sisteminin heybetli isimlerinden rahmetlik Prof. Erol Güngör hoca şöyle demektedir: ‘Hakikatte nasyonalizm benzeri kültür hareketi girmek, nedeniyle ırkçılığı, halka dayalı aynı siyasal cereyan olarak da otoriter idare sistemlerini reddeder, böyle ki halka rağmen kişiler hırslar, tercihler ve hevesler tıpkısı dolaşma nasıl milli iradenin kalpanına çarparak kenef olacaktır.’ Zira epilog bittabi Türk milletinindir. Milletimiz ise doğudan batıya kuzeyden güneye hep vatandaşlarımızın eş paydasıdır. Bu payda üzerinde rastgele kalem ayrımcılığı reddederken, nüfus bilimsel geleceğimizi tıpkısı al iz adına kabul ediyorum. Buradan hareketle milletimizi anlamlı ve rastgele geçen çevrim daha büyük aynı gözdağı haline mevrut sığınmacı sorununa bu yapı altında serencam verileceğine inanıyorum.”

KÜRŞAD MUKAVIM KİMDİR?

Prof. Dr. Kürşad Zorlu, 1977 yılında Yozgat’ın Yerköy ilçesinde doğdu. İlk, ölçülü ve ortaöğretim öğrenimini aynı yerde tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Amme Idaresi Bölümünden mezun olduktan (1998) sonra aynı branşta efdal lisans yaptı. “Örgütlerin Demokratik Hile Sürecinde Karşılaştığı Mesail ve Tıpkı Uygulama” adlı tezi ile doktora derecesini 2009 yılında aldı. Akademik görevlerinden önce Sağlık Bakanlığında Matbuat ve Halkla İlişkiler Bölümü müşavirliği, PTT Umumi Müdürlüğünde eksper ve umum müdür danışmanlığı, Iblağ Bakanlığında icra vekili danışmanlığı, Ahmet Yesevi Arsıulusal Türk-Kazak Üniversitesinde Matbuat ve Halkla İlişkiler Bölümü müşavirliği, Başvekâlet Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığında başbuğ danışmanlığı görevlerini yürüttü.

2010 yılında Ahi Evran Üniversitesi İşletme Bölümünde havari doçent kendisine göreve başladı.2013 yılında ABD’de South Carolina Üniversitesinde mihman akademisyen olarak bulundu. Dümen ve izleme alanında doçent unvanı aldı. Sentetik zekâ yöntemlerinin (bileşimli sinir ağları, dumanlı eseme ve karar ağaçları) dümen bilimine uygulanmasına yönelik görgül çalışmaları gerçekleştirdi. Önderlik üstüne akademik çalışmalar hazırladı. Siyasa Bilimi ve Amme Idaresi Bölümünde müderris ve Dalavere Bilimleri Temel Fen Dalı başkanı oldu. 2011-2013 yılları ortada Ahilik Araştırı Merkezi, İl İstihdam Yerleşmiş ve KOBİ Proje Umumi Heyet üyeliklerinde mevcut Dayanabilen, Teşrinisani 2019’birlikte Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı yerine atandı.

KAZAKİSTAN-TÜRKİYE YÜKSEK HİZMET MADALYASI SAHİBİ OLDU

Prof. Dr. Kürşad Dayanıklı, Avrasya bölgesine ve Türkistan coğrafyasına müteveccih çokça sayıda makale ve dokümanter hazırladı. Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Azerbaycan’da arsıulusal seçim gözlemcisi yerine bulundu. 2007 yılında Türkiye’nin Afganistan’daki proje ve faaliyetlerini ortaya koyan tanıtım çalışmalarını gerçekleştirdi. “Avrasya Dünyası”, “Iri Satranç” ve “Arzu Mimarlarımız” adlı TV programlarını hazırladı. Bu alanda çokça sayıda dürü aldı. Kazakistan-Türkiye Yüksek Bakım Madalyası (2016), Ahmet Anlaklı Velidi Togan Hizmet Ödülü (2010), İsmail Gaspıralı Türk Dünyası Ödülü (2015), Çizgi Avrupa Dış Türkler Iletişim Araçları Hizmet Ödülü (2011), Aksiseda Dergisi 45. Sene Haysiyet Ödülü (2017), “2017-Arsıulusal Yabancı Medya Gözüyle Kazakistan” yarışmasında (54 mevki arasında) birincilik ödülü, Uluslararası Türksoy Medya Ödülü (2017) ve Arsıulusal Türk Akademisi Madalyası (2018), Kazakistan Halklar Asamblesi Madalyası (2019) sahibi oldu.

KÖŞE YAZARLIĞI YAPIYOR

Prof. Dr. Kürşad Güçlü, önceki Yeniçağ, sonra Yurt, 2020 tarihinden itibaren Habertürk gazetesinde köşe yazarı olan Kürşad Sağlam, mütenevvi göstergeç kanallarında yorumculuk yapmakta ve Matbuat Iz Gazeteciler Cemiyeti Umumi Heyet üyeliğini yürütmektedir. İngilizce ve Kazakça bilen Kürşad Takatli’nun uluslararası akademik yazı ve bildirilerinin beraberinde yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır.

Share: