İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda 200 sevimli efe oynadı

İzmir Valiliği, Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla kabul resmi verdi.

Vali Yavuz Essah Köşger ile eşi Fatma Köşger, Balçova Termal Otel’deki resepsiyonda davetlileri karşıladı, bayramlarını kutladı.

Vali Köşger, içtinap etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitleri ve yiğit gazileri sonsuz şükran ve şükranla tanınmayan ettiğini söyledi.

Cumhuriyetin çok aheste şartlarda kurulduğuna belen eden Köşger, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hem dışardan hem üstelik içerden birliğimize kastedenlerin bulaşık planları nedeniyle dönüş aktarılma alçak sıkıntılar yaşadığımızı hepimiz biliyoruz. Devlet ve kavim bütünleşmesiyle fitnelerin üstesinden gelmeyi başarsak bile enerjimizi mahvetmek zorunda kaldığımız mücadeleler yüzünden kalkınmada birçok devlete göre düşüncesiz düştüğümüz dönemler maalesef olmuştur. Çok şükür şimdilerde farkı çabukça kapatıyor, büyüyor ve güçleniyoruz.”

Köşger, Türkiye’nin, Cumhuriyet’in 100. yılına bir etap kaldığında tarihi mesafeler katettiğini vurgulayarak, “Ülkemizin erbap olduğu dinamik enfrastrüktür, gelişigüzel çeşit müdahaleye karşın yıkılmayan ekonomisi, savunma sanayisinin birlikte geldiği imrenilecek bekçi ve demokratik kazanımları 2023 ve sonrasında bölgesinde ve dünyada sözü çıktı geçecek aynı Türkiye’nin sinyallerini belirtik vermektedir.” dedi.

Resepsiyona, Iye Ordusu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Eskimemiş, İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer, DOĞRU Öğür İzmir Mebus Ceyda Ayrılamaz Çankırı, İzmir İl Inanma Müdürü Mehmet Şahne, Sahil Güvenlik Iye Bahir Havza Komutanı Tuğamiral Serkan Tezel, kaymakamlar, iklim müdürleri, gaziler, milli sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda 200 sevimli zeybek oynadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Altını Meydanı’nda planlı programda dahi 200 birey ağabey oynadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bile yiğit oynayanlara haremlik etti.

Daha sonraları Kültürpark’a kadar askı alayı düzenlendi. Tebrik Kartı, Beklenti Besen ve Pamela’nın verdiği konserle sona erdi.

Share: