İzmir yerel haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Canlı Kadınlar Projesi’ne Dahil Oldu

Türkiye’üstelik eğitimde ve istihdamda vadi alamayan güre kadınların iktisadi ve toplumsal hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Güre Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi birlikte CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana şayan iş ve kazançlı nema” hedefiyle yola çıkılan proje, Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Faaliyet ve Içtimai Asayiş Bakanlığı aksiyon birliğinde, Mürekkep Milel Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı yoluyla yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir uçucu il seçildi.

Projenin İzmir ayağını yürüten Konfedere Uluslar Kalkınma Programı İzmir Düzlük Izlence Yetkilisi Itimat Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Umu Karaarslan, Emek ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı İstihdam Politikaları Birim Uzmanı Esra Sermin Dede, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın meydan aldığı grup Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını yerinde korumak üzere Gaziemir Belediyesi’ne konuşma etti. Kadro, Gaziemir Belediyesi Matbuat Nişane ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilgin ile görüştü. Görüşmenin arkası sıra Gaziemir Şehremini Halil Ardıl’nın da onay vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye karışma oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda de kadının toplumsal hayatın değme alanında bulunması üzere çalışmalar yürüttüklerini, CV Bank’ın bile alelhusus bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Birleşmiş Milletler, Sabancı Vakfı kadar makro kurumlar marifetiyle bile görülmüş olmasından balaban memnuniyet duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler amacıyla CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna kadar destekliyorum. Bu proje ile bundan sonra kadının eğitim bilimi ve iş olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Âlim ise bu projede kayran almaktan değer duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, seçme geçen dolaşma bundan sonra vatandaşımızın iş sahibi olması üzere yetişkin tıpkı aracılık görevi görüyor. Hem aksiyon verenle hem birlikte hareket arayan yurttaşlarla empati kuran aynı kurum olduk. Belediyedeki ekibimizin dahi özveren çalışmasıyla sayı farkı temas ay 100 vatandaşımızı, akıbet 16 ay ortamında bin 620 vatandaşımızın gelişim sahibi olmasına aracılık ettik. Bu çalışmalarımızın Mürekkep Uluslar Programı tarafından da görülmüş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Geleceğini Kuran Tüvana Kadınlar Projesi’ne heybetli katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diyerek konuştu.

Share: