Jandarma Çelik Kanatlar ve Mehteran Takımı, Kırıkkale’de eylem sundu

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Bitirmiş Genel Komutanlığına sınırlı Polat Kanatlar, Mehteran Takımı ve Atlı Birliği, Kırıkkale’da eylem yaptı. Tebrik etkinliklerine katılanlar beyninde düz alan gaziler ise sürekli devletin beraberinde olduklarını söyledi.

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. sene dönümü kutlamaları çerçevesinde, İçişleri Bakanlığı Açıkgöz Genel Komutanlığı’na kapalı Polat Kanatlar Uçuş Gösteri Timi, Atlı Birlikler Timi ve Mehterler Takımı eliyle değişik gösteriler yapıldı. Galibiyet Caddesi’nde başlayan kortejin önünde motosikletli timler meydan alırken, arkalarındaki Mehteran Takımı de muhtelif marşlar seslendirdi. Kortejin sonunda kâin komando ekipleri ve Süvari Birlikler Timi, vatandaşların üstelik rabıt odağı oldu.

Hezel yürüyüşünde, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Büyük Durmuş, Cumhuriyet Altını Başsavcısı İbrahim Çığlık, Şehremini Mehmet Okkalı, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar birlikte vadi aldı. İzlemeye gelen vatandaşlar, komando ekiplerine birlik gösterisinde bulundu. Kortej yürüyüşünün serencam bulduğu Cumhuriyet Altını Meydanı’nda birlikte Mehteran Takımı eliyle muhtelif marşlar seslendirildi. Vatandaşların yanında martir yakınları ve gazilerinde ağırbaşlı bent gösterdiği etkinlikte, Çelik Kanatlar helikopterle pervaz gerçekleştirdi.

Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale’nin vatan, sembol ve büyüklük amacıyla ilk başta öz canlarını dolay plana atan illerin başında vadi aldığını tabir ederek, nüfusuna göre sunu çokça martir veren mülk olduğunu söyledi.

“Nüfusu başına da en çok martir veren illerden tıpkı tanesi”

29 Ekim kutlamaları çerçevesinde güzel benzeri programa ocak sahipliği yaptıklarını tamlayan Tekbıyıkoğlu, “Cingöz Umumi Komutanlığı’mızın himayelerinde hem atlı birlikler hem helikopter gösteri bölüğü hem dahi mehterler bölüğü bugün ilimizdeydi. İlimiz Kırıkkale vatan, bayrak, cesamet denince ilk özellikle öz canını ön plana atan illerin başında meydan alıyor. Nüfusu başına de genişlik çok şehit veren illerden benzeri tanesi. Jandarma Umumi Komutanlığı’mızın yardımıyla valiliğimizin ve belediyemizin üstelik katkılarıyla domuzuna benzeri programa aile sahipliği yaptık. Biraz önceki vatandaşımızın dahi bir tanesi geldi, ‘Türk ordusu dünyanın en haysiyetli ve en yazıksız ordusu’ dedi. Canı yürekten katılıyoruz” ifadesini kullandı.

“Bir çocuğum daha olsa gene gönderirdim”

Kahramanmaraş’ta şehit düşen Açıkgöz Komando Onbaşı Halil Dünya’un babası Hasan Acun, “İyi ki varlar, Kırıkkale’mize şeref verdiler. Ben benzeri zaman da Ahılı köyünden martir Halil Acun’un babasıyım. Ne bahtiyar ki benim kabil insana. Tıpkısı çocuğum elan olsa tekrar gönderirdim. Vatan kavim sağlıklı olsun. İyi ki ego anca bire bir yavrunun babasıyım” dedi.

“Devletimizin arkasındayız”

Devletin daima arkasında olduklarını anlatan gazi Dursun Çekinmezlik, “Devletimizden çokça memnunuz Tanrı razı olsun. Hakeza programlarda bizi düşündükleri amacıyla teşekkür ediyorum. Şimdi şuan de yine benzeri şekilde bana görev düşerse silahımı alır, tekrar tıpkısı görevime giderim. Devletimizin arkasındayız. Tanrı razı olsun devletimizden” diye niteleyerek konuştu.

Bu ülke amacıyla canını veda etmeye giderek amade olduğunu anlatım fail Kıbrıs gazisi Hayati Kargın, Yunan’a karşı mücadele etmek amacıyla daim askere gitmeye hazır olduğunu söyledi.

Kayseri Albeni İndirme Tugayı’nda askeriye yaptığını tamlayan Kıbrıs gazisi Ramazan Uğurlu, “Kıbrıs Hazar Harekatı daha çok komandoyum. Bizi götürmüyorlardı ama gittik savaştık. Şimdi üstelik cumhuriyet altını bayramını kutluyoruz” şeklinde konuştu. – KIRIKKALE

Share: