Jandarma’dan eroin operasyonu

Gümüşhane’de aldıkları istihbaratı değerlendiren İl Açıkgöz Komutanlığı ekipleri yaptıkları faaliyet sonucu uyuşturucu konu sevkiyatı yapılan otomobiller ve karye evinde mızrap maddeler ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre toprak merkezinde eğleşme fail S.K. ve A.K.G’nin içinde bulunduğu ticari makine ve Y.K. ve E.D’nin ortamında bulunduğu ticari taksi ile esrar husus sevkiyatı yaptıkları bilgisini düzlük Merkez İlçe Cingöz Komutanlığı ve KOM Bölüm Müdürlüğü ekipleri araçları durdurdu.

Şahıslar ve araçlarda yapılan kontrolde uyuşturucu yön taharri köpeği “Zer”ın reaksiyon vermesi üstüne adli makamlardan arama kararı düzlük Açıkgöz ekipleri yaptıkları kontrol sonucunda ticari taksi içerisinde palyatif namına yolculuk eden Y.K’nın oturduğu takviye altında 50 gram kubar yaman, 15 gram türap tütün, 2 gram metamfetamin olduğu değerlendirilen esrar ve münebbih maddeler ile A.K.G’nin üzerinde, mızrap ve münebbih yön ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13 bin 625 TL para ele geçirdi.

Olayla bağlantılı kendisine kaknem A.K.G’nin Torul ilçesine ilişkin Budak köyündeki ikametinde Torul İlçe Uyanık Komutanlığı, KOM Ofis Müdürlüğü ekipleri ve Uyuşturucu Arama ve Bomba Arama Köpeği unsurlarının katılımlarıyla yapılan aramada ise 2 skor av tüfeği, 3 sayı av tüfeği şarjörü, 6 adet cephane ile 30 gram yaman ile duman öğütücü ele geçirilerek halk konuldu.

Şahıslar çıkarıldıkları murafaa marifetiyle adli taharri amacıyla serbest bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: