KAHRAMANMARAŞ – Onikişubat ilçesinde orman yangını (8)

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde sâdır orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Kısıklı Mahallesi’nde kâin ormanlık alanda elan belirlenemeyen nedenle cuşiş artık. Durumun bildirilmesi üstüne bölgeye, Orman Toprak Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine sadık ateş söndürme ekipleri yönlendirildi.

Havanın kararmasıyla alay malay bölgeye akşam düşünüm ve uçuş sistemli helikopterler dahi sevk edildi. Cuşiş bölgesinde meze konu su özellikleri enerjik olan 3 helikopterin görev aldığı öğrenildi.

Kahramanmaraş Orman Nahiye Müdürü Mustafa Antrenör, AA muhabirine, yangının dik ayrımsız arazide meydana geldiğini anlatım etti.

Bu yüzden mücadelede zorlandıklarını anlatan Koç, şöyle konuştu:

“Hararet bölümsel adına taharri altına makbuz. Nahiye çokça yalman olduğu üzere akarsu takviyesinde zorlanıyoruz ancak şu an amacıyla yangında bir bereket yok. Ateş bölgesi yerleşme yerlerine andıran. Tığ bu noktada zaruri önlemlerimizi aldık. Arada üstelik öğün olduğu için yangının bu bölgeye geçme riski bulunmayan denecek kadar beş altı. Osmaniye, Adana, Hatay ve Mersin’den sağlamlaştırma ekiplerin tıpkı kısmı geldi, tıpkısı kısmı dahi yolda. Şu anda sahada 15 arazöz var, 15 arazöz da takviye kendisine yolda, geliyor. 4 akarsu tankı ile 11 itfaiye aracı aracımız var, 2 dozerimiz var, 5 uçak ve 7 helikopterle müdahaleye devam ediyoruz. Yangını sunma bodur sürede taharri altına alarak sönümlemek için acul benzeri şekilde çalışmalarımız sürüyor.”Share: