Kahramanmaraş’ta Kur’an-ı Alicenap öğrenen çocukların hediyesi yârenlik kuşu oldu

Kahramanmaraş’ta, Kırat’dakika-ı Bonkör öğrenen çocuklara yârenlik kuşu bergüzar edildi.

Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü ve Kahramanmaraş Tekke Kuşları Yetiştiricileri Derneğince, eğitimlerini başarıyla bitiren 60 çocuğa hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla sevgi kuşu dağıtıldı.

İlçe Müftüsü Uca Canbolat, Doğukent Camisi’nde planlı törende, Diyanet İşleri Başkanlığının talimatları doğrultusunda yaz tatillerinde gelişigüzel yaş ayrımı yapmadan çocukları konuk ettiklerini belirtti.

Verilen bilgilerin yanında çocuklara hayvan sevgisi aşılamak üzere hakeza bire bir etkinlik yapma kararı aldıklarını anlatan Canbolat, “İlçe genelindeki kurslarda muvaffakiyetli olan 60 öğrenciye içeri kuşu armağan etmek yoluyla hem onları ödüllendirelim hem üstelik gönüllerine efsanevi sevgisini aşılayalım diyerek hakeza bire bir izlence icra ettik. Tığ yaz kurslarında Seviye-an belletmek, dini bilgiler belletmek, salat ve abdesti belletmek ile gelişigüzel, insanlığı ve Müslümanlığı birlikte öğretelim iştiyak ediyoruz. İyi benzeri bitişik, dolgunca aynı hempa, iyi benzeri anne, mebzul tıpkısı cet olabilmenin yollarını gösterelim istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Dernek Başkanı Mehmet Gökdaş, geleceğin yetişkinleri olacak çocuklara hayvan sevgisini ilkah etmek amacıyla böyle bir aktiflik düzenlediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından çocuklara yârenlik kuşu bağış edildi.Share: