KAHRMANMARAŞ – YANLIŞSIZ Fırka Kadro Başkanvekili Ünal, gençlerle buluştu

DOĞRU Fırka Kadro Başkanvekili Maharetli Ünal, “Bire Bir hatalı uygulamadan yola çıkarak, kibirli hakimlerimize, savcılarımıza, ‘sarayın hakimi’, ‘sarayın savcısı’, ‘sarayın yargısı’ almak akıbet aşama art niyetlidir. Altını çizerek söylüyorum; bunun bizi götürdüğü kayran, terörle uğraş fail TSK’ya iftira etmektir.” dedi.

Ünal, Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde (KAFUM) “Sezai Karakoç’a Nazikâne” temasıyla planlı fuarda, “Yerelden Evrensele Şehir Ufku” mevzulu konferansa katıldı.

Konferansta, kitapseverlerle benzeri araya gelen Ünal, Cemil Meriç’in “Bu Ülke” kitabından muhtelif örnekler vererek, gençlere mektup okumanın önemini aktardı.

Ünal, konferansın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin ekin ve laf şehri olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi marifetiyle planlı fuar sebebiyle Türkiye’nin dört bir yanından akademisyenler, entelektüeller, araştırmacılar ve yazarların kente gelerek gençlerle buluştuğunu söyledi.

Dijital inkılap sonucu elektronik kitapların arttığını ve bu durumun kitaba ilgiyi azaltabileceği düşüncesinin olduğunu fakat eksiksiz aksine kitaba ilginin gelişigüzel geçen bölüm henüz da arttığını anlatan Ünal, bunun çokça eşsiz olduğunu dile getirdi.

Ünal, şöyle devam etti:

“Zira bugün yaşadığımız mahiyet kaybı bizi anca bire bir noktaya getirdi ki imdi okumamız ve düşünmemiz gerekiyor. Zaman daha çok vukuf bozumu dediğimiz dezenformasyonla alay malay gerçeğin, güzelin, yalanın, doğrunun, çirkinin tanınmaz arkaç geldiği ayrımsız sürece girdik. Yani daha çok mahiyet, domates dolması, domuzuna, tuhaf, gür, incitici, daha çok bunlar aheste aynı bozuma uğradı. Zaten dezenformasyon dediğimiz husus, biber dolması, bühtan, karalama değildir. Dezenformasyon dediğimiz öz aynı hamur kaybıdır. Bilginin gerçekliğini kaybetmektir. Bilginin yapısının, dokusunun aksaklık halidir.”

Bir nesep kaybı olan dezenformasyonla, bilginin yapısının ve dokusunun bozulduğunu rapor fail Ünal, amaçlarının dezenformasyonla ilgili yapılan düzenlemeyle gerçekliği bekleyivermek, ortaya çıkan bilgelik bozumunu ve hamur kaybını engel olmak olduğunu aktardı.

Yaklaşık 40 maddelik 340 az Basın Kanunu ve bazen kanunlarda yaptıkları değişiklikle gerçeği korumayı hedefleyen aynı aranjman yaptıklarına işaret fail Ünal, ati süreçteki uygulamalarla pir sonuçlar almayı beklenti ettiklerini kaydetti.

Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP’nin bu konudaki itirazı, artık ‘yargıya güvenmiyoruz, uygulayıcılara güvenmiyoruz’ şeklinde bu itirazlarını yapıyor. Şayet tığ yargıya, devlete, devletin kurumlarına güvenmezsek o ahit düzenimizi, dirliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi nasıl kayırma edeceğiz? Yargının içerisinde filan hakimin şu uygulamasında şu hükümsüzlük var diyebilirsiniz. Amma varsa tıpkı kavisli uygulamadan yola çıkarak, azametli hakimlerimize, savcılarımıza, ‘sarayın hakimi’, ‘sarayın savcısı’, ‘sarayın yargısı’ almak serencam derece dal niyetlidir. Altını çizerek söylüyorum; bunun bizi götürdüğü kayran, terörle savaş fail TSK’ya iftira etmektir.”

Bugün “diktatör, yüklülük var, fikir hürriyeti namevcut” diye niteleyerek bağıranların, PKK ve FETÖ’ye biricik sözcük etmediğini dile getiren Ünal, “Israrla Tayyip Erdoğan’a, DOĞRU Öğür’ye ve Halk İttifakı’na saldırıyorlar. Hastalık TSK’ya, yargıya, devletin güvenilirliğine saldırıyorlar? Temel sorulması müstelzim sorular bunlar. Zımnında bizim devletimize, yargımıza, devletin kurumlarına, bu topraklardaki bin yıllık Türk mehabet aklına akıbet aşama hürmetli ve bu geleneğe karşı de tetik olmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Daha bilahare gasp ihbarı üzerine gittikleri evde silahlı saldırıya uğrayarak yaralanan polis memurunu tedavi gördüğü Temiz Fazıl Kent Hastanesi’nde konuşma eden Ünal, Eğitim Ayrımsız-Sen Kahramanmaraş Şubesi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine üstelik ziyarette bulundu.

Share: