Kaldırımda yürürken hayatının şokunu yaşadılar

Zonguldak’ta yolda yürüyen zinde; kaldırımın çökmesiyle alay malay oluşan çukura düştü. Yaralının çığlıkları üzerine imdadına yetişen esnaf dahi çukura düşerek yaralandı. Parkın yanındaki olayın akşam yaşanması ise balaban bire bir faciayı önledi.

Edinilen bilgiye bakarak olay, saat 22.00 sıralarında İncivez Mahallesi Darülfünun Caddesi üstünde yaşandı. Kaldırımda giden Alpay A. isimli dinç, yolun çökmesiyle alay malay oluşan çukura düştü. O tam yaşananlara şahit olan esnaf Saraka Idareci medet çığlıkları konusunda yardıma koştu. Esnaf Alay Yordamlı da yardım ettiği tam bulunduğu kavuşum çökmesiyle çukura düştü.

Gençle gelişigüzel çukurdan sâdır esnaf o anları gazetecilere anlatarak, “Biz dükkanın önünde dururken yoldaş çabucak kayboldu. İmdat diye bağırınca koştuk. Koşma esnasında bulunduğumuz yer da çöktü. Arkadaşı çıkarttık. Açım gideri suyla birlikte batma yapmış. Ben kurtarırken düştüm kul yaralandım. Yâren ambulansla hastaneye gitti. O tahtaları birlikte kişi çabalarımla yola koydum” dedi.

Hastaneye kaldırılan Alpay A.’nın tedavisi sürüyor. Park yanı sıra yaşanan olayın şeb saatlerinde olması ise balaban bir faciayı önledi. Ekiplerin mekân güvenliği aldığı bölgede uray mücahede başlattı. – ZONGULDAK

Share: