Kanser hastası anneden Kılıçdaroğlu’na çağrı: “Eğer bir iki şerefiniz varsa bu çadırı görürsünüz”

Amansız Hastalık hastası anneden Kılıçdaroğlu’na çağrı: “Eğer az şerefiniz varsa bu çadırı görürsünüz”

Ailelerin yıldırı örgütüne alın direnişi sürüyor

DİYARBAKIR – Çocuklarının yıldırı örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP mülk binası uğrunda enik nöbeti tutan ailelerin azimli direnişi bitmeme ediyor. Amansız Hastalık hastası olan temel CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Şayet şerefiniz varsa bu çadırı görürsünüz” dedi.

3 Eylül 2019’da değişik kentlerden Diyarbakır’a gelerek çocuklarının HDP eliyle PKK eliyle dağa kaçırıldığını argüman eden Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti bin 149’uncu gününde kararlılıkla sürüyor. Kocaeli’den oğlu Muazzez Yalçın üzere 4 yıl önceki yerleşme eylemine karışma olan anne Fadime Katarakt, kanserle uğraş ettiğini söyledi.

Acılı esas, HDP yer binası önünde kansere yakalandığını belirterek, “Burada kanser hastası oldum. Doktorum beni otama için hastaneye çağırdı. Yavrum hastaneye gitmem seni unutmam anlamına gelmiyor. İnşallah benzeri öz olmasa sana kavuşacağım yavrum. Eğer ben kavuşamazsam ablaların sana analık görevini yapacaktır. Seni 4 gözle bekliyorum. Kemoterapi tedavisi görüyorum. Etibba bana tedavimi boşlama etmemen gerekiyor dedi. Oğlum daha çok gel. Bak akrabalarından çoğu mevt etti. Hiçbir cenazede sen yoktun. Yavrum ben bile senin uğrunda ölürüm. Dön gel çıktı yavrum. O şerefsizlere inanma. Onlar sizi kandırıyor. Onlar size yalan söylüyor” diye konuştu.

CHP genel başkanına çağrıda bulunan Katarakt, “CHP genel başkanına sesleniyorum. Şayet beş altı şerefiniz varsa bu çadırı görürsünüz. Amma tek ant burayı görmediniz ve koymak istemediniz. Hakkımı size yasak ediyorum. Çocuğumu ki götürdüyse benden beter olsun” ifadelerinde bulundu.

Share: