Kastamonu Belediyespor-Buducnost BEMAX maçının arkası sıra

El Topu EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Karadağ’ın Buducnost BEMAX takımına sahasında 27-40 yenilen Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, evvel maçın kendileri için sahne kırıklığı olduğunu söyledi.

Maçın peşi sıra Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen ve Buducnost BEMAX antrenörü Maja Savic ile Kastamonu Belediyesporlu hentbolcu Katarina Jezic ve Buducnost BEMAX oyuncusu Milena Raicevic gazetecilere matbuat açıklaması yaptı.

Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, rakip takımı kutlama ederek, “Hakeza ayrımsız bozgun beklemiyorduk. İlk maç bizim için görüntü kırıklığı oldu. Önümüzdeki maçlara bakacağız.” dedi.

Buducnost BEMAX antrenörü Maja Savic ise Şampiyonlar Ligi’ne iyi başladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Savaşıp 2 fakül aldığımız üzere gururluyuz. ikinci yarı elan ferah oynayarak istediğimiz skoru elde edebildik. Bütün oyuncuları sahaya sürebildik. Şampiyonlar Ligi’nde önceki adımımızdı. Bittabi el topu oynayacağımızı gördük. Böyle bire bir yengi beklemiyorduk. İyi külliyen oynadık. Şampiyonlar Ligi’nde böyle bir yengi ahzetmek pir. Şimdilik az buçuk kutlayacağız ama sonraları tıpkı ahir maça odaklanacağız.”

Kastamonu Belediyesporlu aktör Katarina Jezic birlikte rakibi kutlayarak, “İyi savaştılar ama bizim amacıyla hayalet kırıklığı oldu. Önümüzde daha detaylı aynı yol var. Kafamızı sarp tutup özge maçlara odaklanacağız.” diye konuştu.

Buducnost BEMAX oyuncusu Milena Raicevic ise Kastamonuspor’un eski tıpkısı sporcusu olduğunu hatırlatarak, “Sabık yıl Kastamonu’da sunturlu anılarım oldu. Kastamonu’ya teşekkür ediyorum. Adamakıllı tıpkı maç oldu” ifadelerini kullandı.Share: