KASTAMONU – Karı milli boksörlerin başarılarının peşi sıra ülkeler ikili kamp için sıraya girdi

Avrat Yumruk Oyunu Milli Takımı’nın sonuç dönemdeki başarılarının ardından birçok mevki, Türk Milli Takımı ile kamp ayırmak istiyor.

Tokyo Olimpiyatları’nda Busenaz Sürmeneli’nin altın, Öpücük Naz Çakıroğlu’nun de sim madalya kazanmasının arkası sıra Acun Şampiyonası’nda da 5 altın, 2 bronz madalya ile bando halinde böke olan ve dünyanın en bereketli takımı seçilen Karı Boks Milli Takımı, başarılarıyla dikkati çekti.

Bu başarıların ardından birçok mutluluk, Türk Milli Takımı ile dinlenme kampı talebinde bulundu.

Özbekistan’ın dinlenme kampı talebine olumlu karşılık veren milli takım, Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonunun Kastamonu’dahi bulunan Kadıdağı Dinlenme Kampı Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Özbekistan’ın arkası sıra İrlanda ile de eş kamp yapacak Türk Milli Takımı, teşrinievvel ayında Karadağ’üstelik düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Yır Alp: “Imdi Türk ekolü var”

Milli mızıka antrenörü Nazım Yiğit, AA muhabirine, başarılara temas güzeşte zaman yenilerini eklediğini söyledi.

Türkiye’nin sülale sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda büyük aynı sükse elde ettiklerini anlatan Alp, “İki Busenaz’dan sonradan Türk boksunu cümle gördü. Mızıka namına acun şampiyonu olduktan sonradan bunu tescilmiş olduk. Daha ilk Küba, Moskof ekolü vardı, dünyada hep bu ekolleri haddinden fazla beğenirdi. Çıktı Türk ekolü var.” dedi.

Bu başarıya yayılmak üzere nazik himmet ve çabalama harcama ettiklerini dile getiren Kahraman, şunları kaydetti:

“Bu başarının elbette kim iri kısmı sporcularda görülse bile bunun altyapısı, bunun tıpkı mutfağı var. Neticede bu sporcular yıpranmamış değil, önceleri dahi vardı amma önceleri böyle tıpkısı başarı olmamıştı. Demincek çokça şükür, o uyumu yakaladık. Sporcular bize inandı, biz da onlara güvendik, inandık. Bu şekilde bu başarıyı sağladık.”

Elde edilen başarıları aylamak istediklerini vurgulayan Yiğit, “Bu başarının doğru olmadığını tavzih etmek istiyoruz. Onun için Avrupa Şampiyonası’na mecmu şekilde gitmek istiyoruz. Orada dahi hedefimiz mızıka halinde böke gelmek. Avrupa’nın genişlik ongun takımı seçilmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başarıların arkası sıra bir nice ülkeden kamp teklifi aldıklarına dikkati calip Alp, “Hep ülkeler temenni ediyor, kamp yarmak istiyor. Sıraya koyduk. Kendimiz nasıl ürün alacaksak o sıraya bakarak ülkeleri çağırma ettik.” diye konuştu.

Özbekistan Karı Boks Milli Takımı Antrenörü Elshod Rasulov ise ikili kampların eli nimetli olduğunun altını çizerek, “Türkiye ile bizim takımımız birbiriyle sınama kazanıyor. Dinlenme Kampı çokça güzel geçiyor. Moralimiz haddinden fazla ongun. Türkiye çok mebzul topluluk.” dedi.Share: