Kastamonu’da 2 kişinin yaralandığı su baskını asayiş kamerasına yansıdı

Kastamonu’bile esbak canlı olan bora ve komple sonrası 2 kişinin yaralandığı aynı kafedeki feyezan, düzenlilik kamerasına yansıdı.

Kastamonu’de esbak yaşanan sağanak ve mahmul zımnında birçok eş ve hisse senedi yerini akarsu bastı.

Kuzeykent Mahallesi’ndeki bire bir kafenin bodrum katındaki akarsu baskınında 2 azrail yaralandı.

Olayın arkası sıra Kastamonu Terbiye ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar, tedavileri sonrası taburcu edildi.

Kastamonu Belediyesi ekipleri ise kafedeki suyun tahliyesi üzere mücahede yürütüyor.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde suyun çabucak kafedeki mutfak, antrepo ve lavaboların bulunduğu alana dolduğu görülüyor. Müşterilerin su baskını sonrasında yaşadığı telaş ve kurtulma çabası dahi görüntülerde yer alıyor.

Kafe sahibi Bilal Emirsüleymanoğlu, AA muhabirine, çetin yağmur sonrası kafenin duvarının yıkıldığını söyledi.

Duvarın yıkılması ve kafenin sular altında kalması zımnında 2 müşterinin yaralandığını anlatan Emirsüleymanoğlu, “Depolarımız, mutfağımız kâffesi hâkim altında kaldı. Kıygın olduk. Şu anda Şehremaneti ekipleri suları boşaltıyor. Sonrasında hasarımız ortaya çıkacak. Henüz beş altı yağmurlarda üstelik sıkıntılar yaşadık. Ama ilk kez bu kadar ciddi ayrımsız husus yaşadık.” diyerek konuştu.

Kafe çalışanlarının su sızıntısı yaşandığı geçmiş andan itibaren müşterileri uyardığını rapor fail Emirsüleymanoğlu, “Müşteriler tuvaletteyken birden sular altında kalmışlar. İçeriden yüzerek çıkmışlar.” dedi.

Yaralanan müşterilerden Emre Ersoy ise kafeye geldiklerini ve daha sonradan madun kattaki lavaboya indiklerini söyledi.

Değme şeyin çabucak meydana geldiğini tamlayan Ersoy, “Iri tıpkı sesle duvar üzerimize yıkıldı. Biz bile arkadaşımla suların altında kaldık. Yüzerek kendimizi yukarı attık. Bizi kafe çalışanları ve sahipleri hastaneye götürdüler.” diyerek konuştu.

Orhan Aslanov bile çabucak kendilerini suyun içinde bulduklarını kaydederek, “Yüzerek çıktık. Kolum, omzum, sırtım ve ayaklarımdan yaralandım. Kafe çalışanları hastaneye götürdü. Herhangi Bir vadi çabucak hurdahaş oldu.” ifadelerini kullandı.Share: