Kayapınar Belediyesinden eskimemiş doğan bebekler amacıyla hediye

Kayapınar Belediyesi, Gazi Yaşargil Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde yıpranmamış doğan bebeklerin ailelerine “Şifahane çıkışı seti” hediye etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Ekin ve Sosyal İşler Müdürü Pelda Birey Bingöl Büyüktimur ve beraberindekiler, “Eskimemiş doğanın önceki hediyesi Kayapınar Belediyesinden” sloganıyla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırı Hastanesine sadık Eş Doğum ve Çocuk Hastanesinde yeni doğan bebekler ve annelerini ülfet etti.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Arif Karaman’ın selamlarını ailelere ileten Büyüktimur, kullanılmamış süt kuzusu heyecanı etkili ailelerin mutluluğunu paylaştı, annelere şal, yıpranmamış doğan bebeklere bile çeşitli ürünlerden oluşan grup bergüzar etti.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Kayapınar Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Karaman, belediyelerin insanın doğumundan ölümüne büyüklüğünde insana bakım veren, envestisman özne kurumlar olduğunu belirtti.

Daha evvel başlattıkları “Körpe geldin Kayapınar bebeği” adlı projenin peşi sıra bu yol birlikte Hars ve Içtimai İşler Müdürlüğünce

“Bakir doğanın önceki hediyesi Kayapınar Belediyesi’nden” ünlü projeyi uyguladıklarını dile getiren Karaman, esas ve babaların mutluluklarına eş olduklarını aktardı.

Karaman, “Ekiplerimiz veladet yapmış anneleri hastanede mülakat ederek ailelerimize alımlı çalımlı olsun temennisinde bulunup, annelere şal, bebeklerimize da ‘Sayrılarevi çıkışı seti’ dürü etti. Tıpkısı misil elan asıl ata olan hemşehrilerimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, minik yavrularımıza okşayıcı ve dosdoğru benzeri üzeri diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: