Kayseri haberi | Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu’na doğru

– Arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu’na doğru

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek:

“Heyecanla bu organizasyonu bekliyorum”

Kayser Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç:

“Maratonun şehrimize ilim kattığının farkındayız”

KAYSERİ – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. eliyle 2’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu lansman töreni yapıldı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Maratonun şehrimize damga kattığının farkındayız” dedi.

Kayseri Kalesi’nde düzenlenen tanıtım törenine, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Büyük İhsan Kabakcı, İl Ekin ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş ve vatandaşlar katıldı. Programda mütekellim Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç; “Burada tıpkısı maratondan elan ilavesi bir motto ile ortaya çıktığımızı 150 yılda 150 proje çerçevesinde düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonumuzun 9 Teşrinievvel’birlikte yapılacağını sizlerle paylaştık. 2’inci kere yapıldığını biliyoruz ve arsıulusal boyutta ayrımsız önem yer ettiğini bütün beraber gözlemliyoruz. Şehrimize de kırat kattığının farkındayız. 21K, 10K ve Halk Koşusu şeklinde olan bu maratonda bizlerde şahsen akmak yoluyla inşallah bu yarışta yer alacağımızı buradan tesahup etmek istiyorum. Sponsorlarımıza teşekkürname ediyoruz. İnşallah biz hazırız, Kayserimiz hazır. Uluslararası boyuttaki bu çalışmada 9 Teşrinievvel Aksata günü hep Kayserili hemşerilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek bile; “Ego heyecanla bu organizasyonu bekliyorum. Hele geldiğim günden aynı belediyenin haddinden fazla güzel ve eke organizasyonlarını gördüm. Gençlik ve Spor İl Müdürümüzle Spor A.Ş. Umumi Müdürümüzün ahenktar çalışmasına şahit oldum. İnşallah benzeri işaret değerimiz olur” şeklinde konuştu.

Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş ise, “Spor A.Ş. olarak yaptığımız bütün etkinliklerde hemşehrilerimiz esen olsunlar binlerle ortaklık gösteriyorlar. Geçen sene olduğu kabil tekrar bu yılda inşallah binlerle anılan tıpkısı yarı maratona imza atmayı planlıyoruz. Bize bu imkanları verdiği üzere büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür buyurmak istiyorum. Maratonumuza inşallah 6 binin üstünde murahhas bekliyoruz” dedi. Kayseri Cahillik ve Spor İl Müdürü Mualla İhsan Kabakcı de maratonun yapılmasında emeği sabık herkese teşekkür etti.

Programın sonunda Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonuna destekleyici olan kamu ve özel kurum temsilcilerine plaket arz edildi.

Share: