Kayseri haberi | Kayseri’de yetersiz sorunu namevcut

Kayseri Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Yüksek İhsan Kabakcı, Kayseri’bile sıkıntılı yerleştirmelerinde tıpkı güçlük olmadığını söyleyerek; “Çocuklarımızı yurtlarımızda sunma domuzuna şekilde barındıracağız” dedi.

Planlamaları öncesinden senkronize şekilde yaparak, olumlu işler yürüttüklerini belirten Uca İhsan Kabakcı; “Başta şehrimiz yerine Cahillik ve Spor Bakanımıza, bakanlığımıza ve valimize ve büyüklerimize haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. Şehrimizde yurtlar yerleşmesi üstüne hiçbir sıkıntımız yok. Tam öğrencilerimizi öncelikle otogarda, havalimanında, tren garında, meydanlarımızda karşılayıp bilgilendiriyoruz. Yurtlarımıza yönlendiriyoruz. Kayseri olarak şehrimizde birlik öğrencilerimizi, bir numara sınıfların tamamını yüzde 100 yerleştirdik. Mesafe sınıfların birlikte şu anda erkekler bölümünde rezerv kalmadı. Kızlar bölümünde bile çok düşük diye niteleyerek tamamlayacağımız sayılarımız var ve şu anda şehrimizde komplo üstüne tek sıkıntımız bulunmayan. Bizim sonuncu amacımız, öğrencilerimizin tamamını cesaret yurtlar bölümünde barındırmak. Aynı zamanda okullarına ferah ferah gidilebilmesi amacıyla o şartları hesabına anlatmak adına cemi ehlivukuf ekiplerimizle çalışmalarımızı hummalı tıpkı şekilde yürüttük. Şehrimizde yaşanabilecek aksaklıklar varsa onları de çokça öncesinde ilkin sayın valimizin talimatlarıyla zamanlama adına namına getirdik. Şu anda dahi öğrencilerin ensiz yerleştirmesi üzerine hiçbir sorunla karşılaşmadık. Bundan hava dahi ilkin bakanlığımıza ve tüm hissedar kurumlarımıza teşekkürname ediyoruz. İyi benzeri planlama oldu, sabık sene bile olmuştu bu şekilde. Bu planlamaları çok öncesinden senkronize aynı şekilde yürüttüğümüz üzere müspet işlerle bunu tamamlamış olduk” dedi.

Kabakcı, öğrencileri genişlik bereketli şekilde yurtlarda barındıracaklarını söyleyerek; “Ben öğrencilerimize öncelikle şehrimize kıvrak geldiniz diyorum. Onların yurtlarını ev namına akseptans ediyoruz, evlerinize hoş geldiniz diyorum. Ailelerin gönülleri bayındır olsun. Bizler çocuklarımızı yurtlarımızda sunma şen şekilde barındıracağız. İnşallah değme kalem kolaylığı bile göstereceğiz. Bu konuyla ilişik kamu çalışmalarımızı tamamladık. Öğrencilerimize tedris hayatlarında başarılar diliyoruz. Sağlık, dürüstlük ve keyifle inşallah bu süreçleri tamamlarlar. Tığ onlar amacıyla gelişigüzel cins toplumsal, sportif faaliyeti yurtlarda gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştireceğiz. Bu yıl bile onlar açısından çokça adamakıllı sürpriz çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: