Kayseri’den gelişmemiş gelişmemiş

Kayseri’nin Yahyalı ilçesindeki Kapuzbaşı Şelaleleri hem Valiliğin hem de Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla turizme kazandırılıyor.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, Kapuzbaşı Şelaleleri’ne yapılacak sırça ayazlık ile evcil ve ecnebi turistlere adrenalin yaşatılacak.

Büyükşehir Belediyesi bölgede çevre düzenlemesi, asfalt çalışmaları ve otopark yapımı kabilinden hizmetler gerçekleştirecek.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Niagara Şelaleleri’nin bir eksantrik versiyonu olan şelalelerin turizmden türe ettiği payı alması amacıyla lazım çalışmaları yaptıklarını belirtti.

Yahyalı’da karı üreticiler için tören düzeni imzalandı

Yahyalı Kaymakamlığı, Yahyalı Belediyesi ve Yahyalı Elma Çiçeği Avrat Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi beyninde teşrikimesai protokolü imzalandı.

Yahyalı Kaymakamlığında yapılan imza törenine Kaymakam Mehmet Kayaç, Şehremini Esat Öztürk ve kooperatifin kurucu üyeleri katıldı.

Burada mütekellim Öztürk, kadınların ürettiği umum yapımı bir nice ürünü YAKOP markası adı altında satışa sunacaklarını kaydetti.

Ilçebay Kayaç ise protokolle eş istihdamın artırılmasını, kadınların faal kendisine üretimin içre vadi almalarını amaçladıklarını belirtti.

Rektör Altun, öğrencilerle buluştu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun öğrenciler ile tıpkısı araya geldi.

ERÜ Zihayat Ofis’te gerçekleştirilen etkinlikte Altun, öğrencilerin taleplerini dinledi.

ERÜ’nün Türkiye’nin etkili üniversiteleri ortada olduğunun altını çizen Rektör Altun, başarılarının öğrencilerle bu arada artarak devam edeceğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Ankara’da stant açtı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ankara Hükûmet Merkezi Kavim Bahçesi’nde düzenlenecek “Cümle Bana Göre Festivali”nde fen, turizm, spor, gastronomi, ekin ve hanek üzere muhtelif alanlardaki stantları ile yerini aldı.

Açılış öncesi DÜRÜST Parti Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de standı gezerek, bilgi aldı.

5-9 Ekim’deki festivalde, Büyükşehir Belediyesi KAYMEK, KAYTUR, Erciyes EKMEK, Malumat Merkezi ve Spor SAVUŞMAK gibi birimleriyle Ankaralı gençlerle buluşacak.

“Aynı Selçuki Sarayı; Keykubadiye Sergisi” birlikte festivalde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Sergide, KAYMEK marifetiyle hazırlanan külfet tasarım eserleri da yer alacak.

Share: