Kazada misil güvenliğini alırken martir düşen ehlivukuf çavuşun naaşı memleketine uğurlandı

Kazada posta güvenliğini alırken şehit düşen bilirkişi çavuşun naaşı memleketine uğurlandı

KIRKLARELİ – Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ilçe ihbarına giden jandarmaya yoldan geçen apayrı tıpkı araç çarpması sonucu şehit sakıt leşker, törenle memleketine uğurlandı.

Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesinde geceleyin geç saatlerde meydana gelen kaymakamlık ihbarına giden bitirmiş ekipleri, kazaya ilişkin yolda düzenlilik önlemleri alırken o tam apayrı bire bir aracın çarpması sonucu 1’i pahal gelmek amacıyla 2 leşker yaralandı. Hastaneye kaldırılan askerlerden Hüseyin Cerit yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

“Baba kalk beni boydak salıverme”

Martir Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit İçin Kırklareli İl Bitirmiş Komutanlığında gönderi töreni düzenlendi. Törene şehidin yakınlarının beraberinde Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli İl Kurnaz Komutanı Cemalletin Akyüz, Kırklareli İl Inanma Müdürü Rastgele Çengeloğlu, ve şehidin mesai arkadaşları katıldı. Törene katılan şehidin yakınları tabutun başında kimi zaman asap krizleri geçirerek yaş döktü. Törende şehidin kızı Defne Cerit, asker selamı vererek, “Ata kalk beni yalnız terk lütfen” dedi. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra dualar okundu. Duaların ardından şehidin naaşı memleketi Kayseri’ye uğurlandı.

Yol güvenliğini alırken şehit düştü

Kaza, Kırklareli, Lüleburgaz ilçesi, D-100 Karayolu Edirne istikameti Ayvalı kavşağında meydana geldi. İhbar üstüne Uzm. Bitirmiş Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit, buyruk komutasındaki 3 personelden oluşan karakol ekibi, Babaeski Mıntıka Trafik ekipleri ve Karayolları müdahale ekibi ile, nöbet güvenliğini almaya çalışarak ilkin meydana gelen kazaya engelleme etmeye çalıştı. O esnada sürücülüğünü K.S.’nin yaptığı 39 SK 997 plakalı aracı ile ilçe bölgesine ikazlara uymayarak ve taşkın şiddetli tıpkısı şekilde girerek ilk kaza bölgesindeki dubalara sonrada açıkgöz ekiplerine ve 39 JAA 025 plakalı karakol aracına çarptı.

Sürücüde güç yaralı

Kazada devriye Komutanı Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit ve iş arkadaşı Uzatmalı Çavuş Ekrem Kılınç ve makine sürücüsü K.S. yaralandı. Haber verilmesine konusunda bölgeye çok sayıda ambulans ekibi gönderme edilerek her iki bitirmiş personeli ve makine sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan ve durumu korkulu olan Hüseyin Cerit yapılan kül müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Meydana gelen üzücü kazaya ilgilendiren geniş çaplı anket başlatıldı.

Share: