Kazaya müdahale ederken martir düştü: Şehidin naaşı memleketine uğurlandı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ilçe ihbarına revan jandarmaya yoldan geçen ayrıksı bire bir açar çarpması sonucu martir düşen çeri, törenle memleketine uğurlandı.

Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesinde geceleyin geç saatlerde meydana gelen kaza ihbarına revan jandarma ekipler, kazaya ilişik yolda asayiş önlemleri alırken o tam apayrı tıpkı aracın çarpması sonucu 1’i ağır olmak için 2 er yaralandı. Hastaneye kaldırılan askerlerden Hüseyin Cerit (42) yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak martir oldu.

Yürekleri dağladı: “Ata kalk beni bekâr salıverme”

Şehit Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit İçin Kırklareli İl Güllabi Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. Törene şehidin yakınlarının yanında Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli İl Bitirmiş Komutanı Cemalletin Akyüz, Kırklareli İl Güvenlik Müdürü Her Çengeloğlu, ve şehidin emek arkadaşları katıldı. Törene katılan şehidin yakınları tabutun başında bazen sinir krizleri geçirerek gözyaşı döktü. Törende şehidin kızı Develik Cerit, çeri selamı vererek, “Baba kalk beni bekâr salıverme lütfen” dedi. Törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonradan dualar okundu. Duaların arkası sıra şehidin naaşı memleketi Kayseri’ye uğurlandı.

Yol güvenliğini alırken şehit düştü

Kaza, Kırklareli, Lüleburgaz ilçesi, D-100 Karayolu Edirne istikameti Ayvalı kavşağında meydana geldi. İhbar üzerine Uzm. Bitirmiş Uzman Çavuş Hüseyin Cerit, kaime komutasındaki 3 personelden oluşan karakol ekibi, Babaeski Nahiye Trafik ekipleri ve Karayolları müdahale ekibi ile, sefer güvenliğini almaya fiilen önceleri meydana mevrut kazaya müdahale etmeye çalıştı. O esnada sürücülüğünü K.S.’nin yaptığı 39 SK 997 plakalı ara bulucu ile ilçe bölgesine ikazlara uymayarak ve lüks acul aynı şekilde girerek önceki kaymakamlık bölgesindeki dubalara sonrada kurnaz ekiplerine ve 39 JAA 025 plakalı karakol aracına çarptı.

Sürücüde ciddi yaralı

Kazada karakol Komutanı Uzman Çavuş Hüseyin Cerit ve say arkadaşı Uzatmalı Çavuş Ekrem Kılınç ve otomobil sürücüsü K.S. yaralandı. Vukuf verilmesine üstüne bölgeye çokça sayıda ambulans ekibi sevk edilerek değme iki uyanık personeli ve otomobil sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan ve durumu kilolu olan Hüseyin Cerit yapılan mecmu müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

Meydana mevrut dramatik kazaya ilişkin serbest yetenekli anket başlatıldı. – KIRKLARELİ

Share: