Keyif için tuz lambası kullananlara ihtar: “Tuzların konusunda hiçbir molekül yaptırmayın, esenlik getirmez, size tamamen zarar verir”

Keyif üzere sodyum klorür lambası kullananlara ikaz: “Tuzların üstüne hiçbir madde yaptırmayın, afiyet getirmez, size ağız ağıza beis verir”

ÇANKIRI – Çankırı’üstelik 10 yıldır tuz ürünleri satan Halil Cebeci, sodyum klorür lambasının afiyet üzere koca faydalarının olduğunu, fakat üstüne kimyasallar kullanılarak yapılan işlemlerin ise âdem sağlığına kötülük vereceğini söyledi.

Yapılan araştırmalarda Çankırı tuzu, dünyanın yer saf tuzları arasına girmişti. Çankırı’dahi, herif sağlığına kâr sağladığı araştırmalarda ortaya çıkan tuz lambaları ve tuz sabunları da vatandaşlardan bati deste görüyor. İnsan vücudundaki bakterileri öldüren tuz sabunu alelhusus yaz aylarında vatandaşlar vasıtasıyla yeğleme edilmeye başlanıldı. Çankırı’de 10 yıldır tuz ürünleri satışı yapan Halil Cebeci, tuz sabununun vücutta kızaran ve terleyen noktalarda bakterilerin oluşmasını önlediğini söyledi. Tuz lambalarının ise akşam saatlerinde yaydıkları nakıs iyonlarla adam sağlığına fayda sağladığını tamlayan Cebeci, sodyum klorür lambalarının kavisli kullanımının ise adam sağlığına kötülük verebileceğini söyledi. Sodyum Klorür lambalarının üstüne yazılan yazılar ve resimlerdeki kimyasal maddenin sıcaklıkla gelişigüzel bulunduğu ortama yayılabildiğine dikkat çekici Cebeci, insanların tün uyurken bu kimyasalları teneffüs edebileceğini ve afiyet sorunlarına faktör olabileceğini belirtti.

“İnsanlarda şen tıpkı şekilde soluk alımını sağlıyor”

Tuz lambasının 23.00-03.00 saatleri ortada adam sağlığına heybetli katkılar sağladığını vurgulayan Cebeci, “Sodyum Klorür, aslım, bronşit, koah gibi hastalıklar, rahat çağ kabul etmek amacıyla oylumlu. Eksi iyon vererek insanların rahat içki alışını sağlayıcı tıpkı moleküllerdir. Bunlar saat 23.00 ile saat 03.00 arasında koca metabolizmasının çalıştığı zamanlarda gerekseme olan tıpkı şeydir. O saatten sonrasında dayanıklı bir anlamı yoktur. Ama o saatler içerisinde eksi iyonlarla gelişigüzel insanların rahat kan alımını sağlıyor. Taktığımız ampullerle ısıtarak bu molekülleri veriyoruz. İnsanlarda rahat bire bir şekilde zaman alımını sağlıyor ve bu kan alımını rahatladıktan sonraları anlaşılan biraz sonra horlamayı üstelik kesebilecek duruma geliyor. Çankırı tuzunun yüzde 86 minerali vardır” dedi.

“Bakterileri ağız ağıza etkisiz kuzuluk getiriyor”

Sodyum Klorür sabunun faydalarına de değinen Cebeci, “Dokunaklı anlamda bakteri bayıltan bire bir sabundur. Bunun kullanımını tuzcu rüfeka bildiği için üzerlerindeki benzeri kağıtla faydalarını anlatıyorlar. Sodyum Klorür sabunumuzu ıslatarak vücudumuzda her kızarıklık yahut kaşıntı olan yerlerimize sürdükten sonradan buradaki bakterileri ağız ağıza aylak ayla getiriyor. Bunu yoğun aralıklarla yaparsanız, bakteriyi çabuk öldürürsünüz. Yaz aylarında daha çok önemlidir. Yaz aylarında insanın sadık mütezayit koltukaltı, kasık arası üzere noktalar albeni alamadığından nazik benzeri bakteri üretir. O bakteriler bile kokulara sebep peki ve vücutta sağlıksız çıkabilecek kâh kokuları meydana çıkartır. Bu sabunumuzu sık aralıklarla payanda şeş, kasık aramızda kullandığımız ahit oradaki bakterileri öldürüp kokuyu önler. Denediğimiz için güvence yerine söyleyebiliyoruz” diyerek konuştu.

“Tuzların üzerine tek husus yaptırmayın, selamet getirmez, size tamamen beis verir”

Sodyum Klorür lambalarının kullanımında yapılan hataların zararı ile ait mütekellim Cebeci, “Tığ burada elimizden geldiği kadar insanlara keyif verebilmek için çabalıyoruz. Amma insanlarımız de buna rağmen hala işin görünümünde, bibi işin zevkindeler. Bizim esenlik üzere sattığımız tuzların haricinde meydan yüzeyli tuzlara suret yaptırıp, kişioğlu yazdırmak kabilinden değişik modeller yaptırmak istiyorlar. Lütfen hepinize üstelik talep ediyorum, bunu yaptırmayın. Ama ego üstüme sakıt vazifeyle bunu ifade etmek zorundayım. Bunun üstüne yapıştırdığımız gereç kimyasal düzmece. O naylonu tuza yapıştırmak üzere kullandığımız kimyevi yapışkan. Lütfen çokça irade ediyorum. Bunlar size keyif değil, tamamen engel verir. Tıpkısı üstelik ‘evin köşesine koyalım’ diyorsunuz. Bu tuzların yeryüzü nazik özelliği karı içerisindeki nemi konusunda iletilmek, bu nemlen beraber taktığımız ışıklar ampuller ısıtıp o nemle bu arada bunun üzerindeki kimyasalı insanlara teneffüs ettiriyor. Bu size sağlık vermekten artım tamamen uymazlık verir. Tuzların üstüne tek şey yaptırmayın, selamet getirmez, size ağız ağıza zarar verir. Bunu özellikle ego tıpkısı koca olarak bütün arkadaşlarıma, dostlarıma, hemşehrilerime bunu söylüyorum. Yaptırmayın. Tabiilik neyse onu kullanmaya çalışın. Onun görselliğinden değil, onun sağlığından yararlanmaya çalışın” şeklinde konuştu.

Share: