Kılıçdaroğlu: Dizge Görevini Yapacak, Oylara Sahip Çıkma

Fen: TAMER ARDA ERŞİN – Azrail: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Yozgat’ın Bahadın ilçesinde bölüt seslendi. Kılıçdaroğlu, “Tek isteğim var; seçme geldiği antlaşma zinhar ola kim ‘Boş verin, sandığa gitmesek da tıpkısı molekül gayrimümkün, tıpkısı oydan bir öz olmaz’ demeyeceksiniz. Hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz, oyları kullanacaksınız. Seçim sonuçlarına bakacaksınız. Kasa görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu; onlara de bakacaksınız. Sandık görevlisi görevini yapmıyorsa memleket başkanımız burada, ilçe başkanımız burada, onlara de söyleyeceksiniz. Sistem görevini yapacak, oylara erbap çıkacak. Şöyle ayrımsız endişe yaratıyorlar; ‘Efendim, işte seçimler tamam, bunlar şurası yaparlar, bunu yaparlar, bacak oyunları yaparlar’. Tek baziçe bize sökmez. En büyük yavaş millettir, halktır ve biz kesinkes iktidarı kucaklayacağız, sizin için kucaklayacağız” dedi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, bir kol temasta yatmak üzere geldiği Yozgat’ta zaman Bahadın Belediyesi’ni görüşme etti. Kılıçdaroğlu, mülakat sonrası, kendisini karşılamaya mevrut yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Şunu özellikle bildirmek isterim; buraya geldiğim için akıbet etap mutluyum. Elan ilk kortej vermiştim ama gelememiştim. Bahadın Belediye Başkanı’nız, yani sizin başkanınız, Ankara’ya her gelişinde sizin selamlarınızı getiriyor; ben birlikte Başkanı’ma söylüyorum, ‘Benim selamlarımı birlikte götürün’ diyerek. Yüreğimiz aynı. İnşallah çokça iyicene şeyler olacak, bundan emniyetli olmanızı isterim. Uzun müddet konuştuğum için seste belli belirsiz tıpkı sorun var, bunu dahi aşacağız inşallah.

“SİYASET DEDİĞİNİZ, VATANDAŞIN DERTLERİYLE İLGİLENİR, SORUNLARIYLA İLGİLENİR”

Şundan emniyetli olmanızı isterim. Tıpkısı; oldukça çok fena hâlde bir ülkemizi var ve bu fena hâlde ülkede hepimiz varlık içre gitmek istiyoruz. Bütün mücadelemiz bunun amacıyla. Tek kimsenin fideist, kimliği, dirim tarzı, siyasete konu olmasın. Yöntem dediğiniz, vatandaşın dertleriyle ilgilenir, sorunlarıyla ilgilenir. İşsiz var, işsizle ilgilenir. Zahmetli geçinemiyor, emekliyle ilgilenir. Çiftçi, ektiği ürünün karşılığı alamıyor; bunun karşılığını, cebin terinin karşılığını alabilmesi amacıyla siyasa kurumunun ona destek vermesi geçişsiz.

“BİZ ALTI LİDER BİR ARADAYIZ, ALTI GENEL KOMUTAN BİR ARADAYIZ, HEPİMİZ AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNÜYORUZ, SUNTURLU BİR TÜRKİYE’Yİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Evlatlarımızın, çocuklarımızın, umutlarını ancak dışında değil, umutlarını öz ülkelerine bağlamaları geçişsiz, kendi ülkelerinde gelecek aramaları geçişsiz. Aldıkları eğitimin hakkı olan işlerinin olması geçişsiz. Buna analog mukavemetli çokça murat var. Sakıncasız olun, tığ şeş lider benzeri aradayız, altı genel komutan bire bir aradayız, hepimiz bire bir şeyleri düşünüyoruz, pir tıpkı Türkiye’yi düşünüyoruz. Iyicene tıpkısı Türkiye’birlikte hep vatandaşlarımızın hayat süresince yaşamasını istiyoruz. Şehremaneti Başkanı’mız sizin üzere çalışıyor, çalışma harcıyor, geliyor Ankara’ya, İller Bankası ile görüşüyor, deminden adı İlbank, onlarla görüşüyor, olabildiğince sizin sorunlarınızı fasletmek amacıyla ceht harcıyor. Bana söyledi, inşallah buraya gaz üstelik ati, o açıdan dahi abat edeceksiniz.

“HİÇBİR ENDİŞENİZ OLMASIN, ERKEK EKSIKSIZLIK HİÇBİR MÜCADELEDEN BİR ADIM BİLE GERİ ATMAZ”

Bütün arzum; sizler bu ülkede geçim süresince yaşayın. Siyasette bazı bazı tartışmalar evet amma benzeri şeyden emniyetli olmanızı isterim; bu kardeşinizin yegâne hedefi var, adamakıllı tıpkısı ülkede 85 milyonun dirlik üzere yaşamasıdır. Bu amaç üzere çalışıyorum. Eleştiriler peki, saha okumalar olur; hiçbir endişeniz olmasın, Bay Kemal tek mücadeleden bire bir hamle da düşüncesiz atmaz. On Paralık zaaf etmeyin. Cesareti olanlar, yüreği olanlar karşımıza çıkarlar. Onların televizyon kanalları, gazeteleri var; hangi istiyorlarsa, istiyorlarsa bekâr, istiyorlarsa bakanlarıyla, istiyorlarsa danışmanlarıyla bütün bu arada çıksınlar, bu kardeşiniz yegâne yürek çıkacaktır. Yürekliyiz tığ. Endişeniz olmasın.

Bütün bunlar tıpkısı tarafa, güvenli olmanızı isterim; bu ülkenin yediden yetmişe bütün evlatları üzere çalışıyorum, çaba harcıyorum. Sadece ego değil, milletvekili arkadaşlarım birlikte tıpkısı şekilde ceht harcıyorlar. Onlar bile savaşım ediyorlar. doğru dürüst eve gidebilecek zamanımız bulunmayan, geziyoruz. Rum güzelce, Anadolu balaban benzeri coğrafya, o coğrafyada bilcümle vatandaşlarımızla kucaklaşmak istiyoruz. Yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, herkesle amma herkesle ahbap olmak, kardeş girmek, bu arada tevessül etmek, ortak mücadele etmek, ortak tıpkısı devlet, maksat, ülkü tayin etmek için uğraş ediyoruz.

“SISTEM GÖREVİNİ YAPACAK, OYLARA SAHİP ÇIKACAK”

Biricik isteğim var; intihap geldiği ahit sakın ola kim ‘Boş verin, sandığa gitmesek dahi ayrımsız husus olanaksız, tıpkı oydan tıpkı madde imkânsız’ demeyeceksiniz. Hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz, oyları kullanacaksınız. Seçme sonuçlarına bakacaksınız. Kasa görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu; onlara birlikte bakacaksınız. Sandık görevlisi görevini yapmıyorsa devlet başkanımız burada, kaza başkanımız burada, onlara de söyleyeceksiniz. Sistem görevini yapacak, oylara eş çıkma. Şöyle bire bir endişe yaratıyorlar; ‘Efendim, işte intihabat tamam, bunlar şurası yaparlar, bunu yaparlar, kadem oyunları yaparlar’. Hiçbir oyun bize sökmez. Arz iri sakil millettir, halktır ve biz muhakkak iktidarı kucaklayacağız, sizin amacıyla kucaklayacağız.

Bir sefer ayrımına geldik; otoriteli rejimden yana mı olacağız, demokrasiden mi yana olacağız? Biz, demokrasiden yanayız, demokrasiyi savunuyoruz. Herkesin düşüncesini özgürce ifade ettiği bir Türkiye’yi istiyoruz. Yapılan her harcamanın hesabının vatandaşa verildiği bire bir Türkiye’yi istiyoruz. Evlatlarımızın adamakıllı okullara gitmesini, ongun öğretmenler aracılığıyla yetiştirilmesini istiyoruz. Bundan tehlikesiz olun.”

Share: