Kılıçdaroğlu’ndan gündem olacak sözler: Günün 24 saati çalışıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da Şambayat Belediyesi’ni ziyaretinin arkası sıra Gölbaşı Belediyesi’ne gitti. Burada Kılıçdaroğlu’nu Şehremini İskender Saika karşıladı. Kılıçdaroğlu, elan bilahare Karaağaç Caddesi’nde esnafı mülakat etti.

KILIÇDAROĞLU ESNAF İLE ARKADAŞÇA ETTİ

Esnaf, Kılıçdaroğlu’na kazanamadıklarını söyleyerek, “Benim yerime ayrıntılar doğruları söyler. Ben SELIM Parti’nin kurucu üyelerinden biriyim. Şu anda de aktifim. Amma yanımda şu dakika bunu fek edeceğim ben. E- devletime girdim” diye niteleyerek, YANLIŞSIZ Parti’den telefon üzerinden E- devlete girerek ricat etti.

Esnafın çocuğu durumlarını anlatarak, “Tığ imdi bıktık etiket değiştirmekten. Değme bölüm remiks geliyor” dedi. Esnaf Kılıçdaroğlu’nun “Umutsuz olmayın” sözüne cebin “Bundan Sonra adalet istiyoruz. Ego de bu partiye istinaden rey vermiştim ve yönetimindeydim. Amma şu anda ben o adaletin çöktüğüne inanıyorum. Şu anda ülkemizde doğruluk sistemi bozulmuş” diye niteleyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu esnaf ziyareti sırasında kendisine ilişik gösterisinde mevcut yurttaşlara şöyle seslendi:

“Bu ülkenin bu yönetimi doğruluk etmediğini ego de biliyorum, siz da biliyorsunuz. Evlatlarımızın sunturlu aynı ülkede yetişmesi geçişsiz. Evlatlarımız sunturlu aynı Türkiye’dahi yetişmesi beraberinde sunturlu benzeri geleceği doğruluk ediyor. Onlar üzere hizmet etmek geçişsiz. Kadını ve erkeği, rastgele evde hayat ve bereketin olmasını istiyorum. Herkesin kucaklaşmasını istiyorum. Kavgadan bıktık. Kavganın olmadığı, büyüyen aynı Türkiye’yi, güzelleşen benzeri Türkiye’yi istiyorum.

On Paralık endişeniz olmasın Adıyaman bize ayrımsız milletvekili veriyor, ama bu bize yetmiyor. Saylav sayısının artması geçişsiz. Onun amacıyla geldim sizlere. Eğer mebus sayımız düşükse töhmet Adıyamanlılarda değil zeval bizde. Yeteri kadar gelmedik. Sofranıza oturmadık, konuşmadık.

“GÜNÜN 24 SAATİ ÇALIŞIYORUM”

Demin Türkiye’nin bilcümle diyar ve ilçelerine gidiyorum. Günün 24 saati çalışıyorum. Adamakıllı ülkem için, sizler için, tüyü natamam babasız amacıyla çalışıyorum. Bu ülkeye adaleti getireceğim. Devletin dini adaletse, devletin dini türe olması için seçkin nev mücadeleyi sizin üzere yapacağım. Üreten kimesne, ki üretiyorsa, kim alın teri döküyorsa onun kazanmasını isteyeceğim. Ben kentet çetenin adamı değilim ben esnaf, ekinci, tekaüt için, karşı teri döken hep için çalışacağım, herkes için savaşım edeceğim. Ben bunu söylediğimde ‘Parayı nereden bulacaksın?’ diye niteleyerek bize söylüyorlar. Hiç bulut etmeyin. Türkiye zengin mutluluk. Türkiye’nin kaynakları, sizin ödediğiniz vergilerin büyük bir kısmı beşli çetelere gidiyor, mafyaya, baronlara gidiyor. Bunların tamamına üs söktüreceğim. On Paralık bulut etmeyin.

Hiçbir ayrımcılığa katiyen ve asla müsaade vermeyeceğim. Herkesi kucaklayacağız. Fellah üretiyor mu? Peki, üretiyor. Üretiyorsa başımın üzerinde yeri var. Tanrı yıldız ölçü sizlerin oylarıyla iktidara geldiğimizde ilk benzeri hafta süresince çiftçinin, esnafın, bankalar, esnaf kefalet kooperatifinden veya itimat kooperatifinden çektikleri kredilerin faizlerini sıfırlayacağım…

Adıyaman’a, Adıyamanlılara hizmet etmek benim için haysiyet donör bire bir fariza olacaktır. Biricik istediğim moralinizi bozmayın, biraz çıdam. Yegâne istediğim kasa önünüze gelecek ve fikir kullanacaksınız. Rey kullanmadan ilk vicdanınızın sesini dinleyin, ‘Bundan Sonra yeter’ deyin. Beşli çetelere, baronlara çalışanlara müsaade vermeyin, oligarklara izin vermeyin. Esnaf, ekinci perişan. Onlardan alacağım türe zarfında sizlere vereceğim.”

Share: