KIRIKKALE – KYK yurtlarında sarsıntı tatbikatı yapıldı

Kırıkkale’birlikte, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığına ilişkin öğrenci yurtlarında “hareket yadigâr ve tahliye tatbikatı” gerçekleştirildi.

Kırıkkale Hatice Hatun Kız Mektepli Yurdunda gerçekleştirilen tatbikatta, Ilbay Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, AFAD İl Müdürü Mahmut Coşkun ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Sıra dahi hazır bulundu.

Saat 21.00’dahi siren çalmasıyla Topaloğlu, Coşkun, Zaman ve öğrenciler, “çök-intizam-tutun” yöntemini uyguladı. Peşi Sıra kontrollü şekilde boşaltma edilen binadakiler, toplantı alanında ayrımsız araya geldi.

Topaloğlu, tatbikatın peşi sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, bu uygulamaların tatbikattan öte geçmemesini rüya ettiklerini ve afetsiz bir şekilde devam etmek istediklerini söyledi.

Öğrencilere sınavlarında bile başarılar dileyen Topaloğlu, “Andıran zamanda İzmir depreminde tıpkısı mektepli arkadaşımız, deprem çabucak panikle balkondan atlayarak maalesef hayatını kaybetti. Tatbikatlara müstelzim önemi vermemiz gerekiyor ama ihtimal kimi zaman ciddiyetin farkına varamıyoruz.” dedi.

Kırıkkale’deki tatbikata, 7 yurttaki 8 bin 518 öğrenci katıldı.

Share: