KIRIKKALE – YANLIŞSIZ Partili Sarıeroğlu, “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programında konuştu

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, 81 ilde, 84 milyon vatandaşın huzuru, refahı ve mutluluğu için Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Sarıeroğlu, Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın üstelik katıldığı AK Fırka Kırıkkale İl Başkanlığınca planlı “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programında, DÜRÜST Fırka ailesi adına bu dönemde bölgesel dayanışmayı önceleyen bire bir çalışmayla illerde senkronik yerine tekmil kesimlere ulaşmaya himmet ettiklerini belirtti.

Kırıkkale’da dokunulmadık kavil tutmak amacıyla çabalayacaklarını vurgulayan Sarıeroğlu, “Kovid-19 salgını sonrası dünyanın içinden geçtiği bire bir proses var. Dünya ekonomileri resesyonla gine karşı karşıya kalmışken bu kavramı tekrardan hafızalarda tazelemişlerken Türkiye yerine nema performansımızı yaşayan şekilde bitmeme ettiriyoruz. 5 çeyrektir üst üste selis büyüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Sarıeroğlu, sabık yıl yüzde 11’le dünyada büyüyen ülkelerin öncüleri beyninde meydan aldıklarını aktardı.

Türkiye Ekonomi Modeli’ne bile değinen Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Yatırımları, üretimi, istihdamı, ihracatı, akan fazla aracılığıyla ülkemizi geleceğe emniyetli adımlarla ilerletmek üzere hakeza benzeri mümasil uyguluyoruz. Bunların etkisini görmeye başladık. İnşallah çatlak ayından itibaren ortaya koyacağımız performanslar, hayata geçirdiğimiz çalışmalar ve politikalarla dünyayı etkisi altına düz fiyat artışlarıyla ilgili süreçle birlikte alakadar zait benzeri evolüsyon seyrine gireceğimize özden inanıyoruz. 84 milyon vatandaşımız ve Türkiye’nin geleceği üzere var gücümüzle çalışmaya bitmeme edeceğiz. 81 ilimizde, 84 milyon vatandaşımızın huzuru, refahı ve mutluluğu amacıyla Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. “

Etkinlikte Bakanı Varank ve Sarıeroğlu, DOĞRU Öğür’ye katılan ve aralarında bozuk İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Bora Tunç’un dahi bulunduğu partililere rozet taktı.

Programa, milletvekilleri, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Hürmetkâr, İl Başkanı Mustafa Kaplan ve partililer katıldı.

Bakan Varank ve Sarıeroğlu, basına kapalı devam eden toplantıda, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle aynı araya geldi.

Share: