Kırıkkale’de çiftçinin yetiştirdiği ürünler, iskontolu fiyattan tüketiciye ulaşıyor

Kırıkkale Valiliği, çiftçinin ve karı kooperatiflerinin ürettiği gıda ürünlerini tenzilatlı fiyatla satışa sundu. Anne azık ve lokal ürünler, tenzilatlı karşılık üzerinden reyonlarda yerini aldı. Özgürlük Caddesi’nde açılışı yapılan Dinek Dernekevi Mahsulat Halk Marketindeki yüzde 30’a varan tenzilatlı mahsulat iri demet gördü.

“VATANDAŞIMIZ LEZZETLİ ÜRÜNLERE LAYIK”

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu da vatandaşlarla alay malay ahzüita yaptı. Mütenakıs reyonlar ise depolardan getirilen ürünlerle desteklendi. Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu, market açılışında yaptığı açıklamada, kentte üretilen ve hava duydukları zirai ürünleri bölüt sunulduğunu söyledi. Memleketin farklı bölgelerinden mevrut çok bulunmaz ve lezzetli ürünlerin de vatandaşa akıllıca fiyatla verileceğini belirten Tekbıyıkoğlu, “Bunu çokça akla yatkın buluyorum. Vatandaşımız, genişlik kızıl ve içimli ürünlere müstahak. Daha ilk Ankara yolu üzerinde bire bir marketimiz daha vardı ancak Kırıkkale halkı oradan istifade edemiyordu. Kırıkkale halkının bile yararlanma edeceği böyle güzelce bire bir as noktasını halkımızın hizmetine sunacağız. Yalabık olsun” dedi.

“FİYATLAR DİĞER MARKETLERE BAKARAK AKILLICA”

Ahzüita yapan vatandaşlardan Asuman Duran, “Buranın eskimemiş açıldığını gördüm. Gelip fiyatları nezaret etmek istedim. Doğal ürünlerin olması ilgimi çekti. Fiyatların diğer marketlere göre akla yatkın olduğunu gördüm. Son dönemde marketlerdeki fahiş fiyatların olması insanları konuşu adına zorluyor. Bu cins marketlerin mütenavip yerine açılması fiyatlar açısından bile akla yatkın olacağını düşünüyorum. Fena Hâlde say olmuş. Kırıkkale Valiliği’ne teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Share: