Kırıkkale’de idmansız spor kulüplerine gereç dağıtıldı

Kırıkkale Valiliğince saftirik spor kulüplerine materyal yardımında bulunuldu.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Valilik Konuşma Salonu’nda planlı törende, ayrımsız şehrin ekonomisiyle değil, sanatı, estetiği ve sporuyla bu arada geliştiğini söyledi.

Devletin spor alanında gösterdiği gayretin ölçüm edilmesi gerektiğini aktaran Tekbıyıkoğlu, “Gerçekten tek bölgeyi gözetmeksizin seçme yerde spor tesislerimizin sayısı arttı. Türk milleti, bilcümle coğrafyasıyla bu arada haddinden fazla yetenekli ayrımsız budun. Şayet imkan verilirse dünyanın yeryüzü kalburüstü sporcularını çıkaracağımıza inanıyorum. Kırıkkale’de olduğum müddetçe kentin sporuna ve sporcusuna elimden mevrut desteği vereceğim.” diye konuştu.

Kırıkkale Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Sırrı Zengin ise yardımların amatör spor kulüpleri üzere çokça balaban bindi ve ulama sağladığına dikkat çekerek, Ilbay Tekbıyıkoğlu’na teşekkürname etti.

Konuşmaların arkası sıra kulüplere spor malzemelerinin dağıtıldığı törene, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hamza Gündüz, Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Ahmet Varlı, yer müdürleri, pakt başkanları ve sporcular katıldı.

Öte yandan, Ilbay Tekbıyıkoğlu, katıldıkları şampiyonalarda evre elde fail sporculara makamında değerli hediye etti.

Share: