Kırıkkale’de lise öğrencilerine siber suçlar karşı seminer verildi

Kırıkkale’de lise öğrencilerine, sosyal medya güvenliği, toplumsal medyada risk ve tehditler, siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması üzere eğitim veriliyor.

İl Güven Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaşım Şubesi ekipleri, SİBERAY Projesi kapsamında yeni eğitim bilimi ve tedrisat yılında dahi liselerde okuyan öğrencilere yönelik eğitimlerine devam ediyor.

Mehmet Akif Ersoy Rum Lisesinde öğrencilerle tıpkı araya gelen polis ekipleri, toplumsal iletişim araçları güvenliği, toplumsal medyada riziko ve tehditler, siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması üzere oluşturulan SİBERAY Projesi çerçevesinde öğrencilere vukuf verdi.

Seminerde öğrencilere projenin tanıtımı yapılarak, teknoloji bağımlılığı, siber suç ve siber merhametsiz, siber asayiş ve yaptırımlar, yetkisiz ulaşım, ayyarlık, etiket hırsızlığı ve yasadışı konu gibi konular anlatıldı.

Her ahit iki okulda, iki oturum şeklinde seminer düzenleyen ekipler, sene içerisinde tam ortaöğretim öğrencilerine ulaşmayı amaçlıyor.

Share: