Kırıkkale’de şehit ve gazi çocukları amacıyla ücretsiz okul servisi

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde belediyenin başlattığı ücretsiz okul servisi projesiyle şehit ve gazi çocukları okullara ücretsiz taşınıyor.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının üstelik faydalanabildiği proje kapsamında, sabah evlerinden alınarak okullarına bırakılan füru, okul çıkışında üstelik servislerle evlerine getiriliyor.

Belediye Başkanı Recep Yengi Tekin, AA muhabirine, şehit ve gazilerin Türk tarihi açısında haddinden fazla eke olduğunu belirterek, bu kapsamda kendilerine dayanaklık etmek istediklerini söyledi.

İlçe yakınında dahi Kırıkkale Şehitliği’nin bulunduğunu ve iki proje başlattıklarını anlatan Uğurlu, şöyle konuştu:

“İlk namına şehitliğe taziyeye, ziyarete gelen şehit yakınlarının rahat edebileceği, piknik yapabileceği Martir ve Gazi Aileleri Piknik Alanı oluşturduk. Orada görevlilerimiz var ve ikramda bulunuyoruz. Martir ailelerimiz evlatlarının kabirlerini ziyaret ettikten sonradan oraya gelerek rahatlayabiliyorlar. Sonradan ilçemizde martir ve gazi yakınları bulunuyor. Bazılarının iki, bazılarının üç çocuğu var. Bugünkü şartlarda ayrımsız öğrencinin servis ücreti 650-750 teklik arasında. Biz bile bu kapsamda servis araçları alarak şehit ve gazi çocukları ile kaymakamlıktan soylu erki nitelik belgesi düz ihtiyaç sahibi evlatlarımızı ücretsiz okullarına taşıyoruz.”

“Sanıyorum geçmiş tığ yapıyoruz”

Tekin, öğrencileri akşam ezanı ekol çıkışında üstelik alarak tekrar evlerine bıraktıklarını dile getirdi.

Bu konuda öğrenci ve ailelerinin birlikte bahtiyar olduğuna dikkati çeken Uğurlu, “3 çocuklu aileye 2 bin liranın üstünde katkı yapmış oluyoruz. Bu dahi bizi bahtiyar ediyor. Araçları üstelik iri ölçekli belediyelerden bağış yerine belediyemize kazandırdık. Onlarla kaymakamlık halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Özellikle aileler uygulamadan çokça mutlu ve memnun. Uygulamamız bölgemizde patırtılı getirdi. Sanıyorum geçmiş tığ yapıyoruz bunu. Esasen öğrencilerimizin güvenliği üzere otobüslerimizde işyar arkadaşlarımız de bulunuyor. Çok bunaltıcı müspet tepkiler alıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

“Bize servis imkanı sunuldu, çok iyice ayrımsız aplikasyon”

Gazi Musa Samur üstelik “Başkanımıza haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. Evimiz okula uzak. Çocuğu bile getirip fırlatmak tahakküm oluyor. Bize servis imkanı sunuldu, çok evire çevire aynı uygulama. Devamını bekleriz. Bambaşka illere birlikte emsal olsun. Tığ pespaye çok memnunuz. Aynı gazi yerine cesamet kurumlarından aranmak, sorulmak ve bu şekilde havari olmaları hoşumuza gidiyor.” dedi.

Share: