Kırklareli umumi haberleri… Kırklareli’nde Sarı Saltuk Ekin Evi temel atma töreni yapıldı

Kırklareli’nde Sarı Saltuk Hars Evi anne atma töreni yapıldı

Soluk Saltuk Ekin Evi ana atma töreni Reisicumhur Erdoğan’ın çevrimiçi katılımlarıyla yapıldı

KIRKLARELİ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışkan angajmanlı katılımlarıyla aralarından Kırklareli’nde bulunduğu 7 Toplama Evi’nin esas atma töreni ve 4 Toplama Evinin açılışı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Kırklareli’nin Babaeski ilçesi Cumhuriyet Altını Mahallesinde yapımına başlanacak olan Sarı Saltuk Hars Evi’nin esas atma töreni gerçekleşti.

Temel atma törenine Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan faal bağlantıyla, Cem Vakfı Genel Başkanı ve Prof. Dr. İzzettin Doğan, Ilbay Birol Ekici, DOĞRU Parti Kırklareli Saylav Selahattin Minsolmaz, Solgun Saltuk Derneği yerine Naki Salt ile Babaeski Çokluk Vakfı Ofis Başkanı Hüseyin Yeşilbaş ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde Toplama Vakfı Genel Başkanı ve Prof. Dr. İzzettin Doğan konuşma yaptı. Doğan konuşmasında Cumhur Reisi’nın hakeza bire bir kararla olayı yenilemiş olması müjdeli ve olumlu ayrımsız gelişme olduğunu belirterek, “Cami ve Toplama evinin Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti aracılığıyla benimsenmesi ve hukuki benzeri minval alması 1997’da olmuştu. 1997’üstelik da 44 dönümlük aynı yer o Maliye Bakanlığına buyruk bırakılmış Çokluk Vakfına tahsis edilmiş tıpkısı Cem Evinin yapılması ve temelinin hükümet vasıtasıyla atılması anlatım edilmiş. Orada 1997’üstelik Cem Evinin temeli atılan. Bu dönme sayın Cumhurbaşkanımızın böyle bir kararla olayı yenilemiş olması sevindirici ve müspet tıpkısı evolüsyon” dedi.

Daha sonra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantıyla aralarında Kırklareli’nde bulunduğu 7 Cem Evi’nin asıl atma töreni ve 4 Toplama Evinin açılışını yaptı.

Share: